Kolejna tura koalicyjnych rozmów. Zbigniew Ziobro w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W piątek do mediów przebiła się informacja, iż Prawo i Sprawiedliwości, Solidarna Polska oraz Porozumienie są bliskie podpisania nowej umowy koalicyjnej. Do rządu w roli wicepremiera oraz nadzorcy resortów siłowych wejść ma prezes PIS-u Jarosław Kaczyński. Do grona ministrów powróci prawdopodobnie Jarosław Gowin, który obejmie ministerstwo rozwoju. Trzej liderzy Zjednoczonej Prawicy mają wystąpić na wspólnej konferencji prasowej i nakreślić schemat przyszłego funkcjonowania koalicji rządzącej. Również w piątek odbywa się kolejna narada w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej. Tym razem w rozmowach prócz polityków ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, uczestniczy również Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro stawił się w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej. W piątek odbywa się już czwarta w tym tygodniu narada polityków tycząca się dalszych losów Zjednoczonej Prawicy.

Nowa umowa koalicyjna i ostatnie narady przy Nowogrodzkiej

Już niebawem poznamy wspólne stanowisko liderów Zjednoczonej Prawicy w sprawie dalszych losów funkcjonowania koalicji. Lider Porozumienia Jarosław Gowin, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro wystąpią na wspólnej konferencji prasowej, gdzie zarysują nowe warunki koalicyjne oraz ewentualne zmiany w rządzie.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się po godzinie 17.00. Dotyczyć ma ono finalizacji w sporządzaniu nowej umowy koalicyjnej, a także aspektu rekonstrukcji rządu. Co ciekawe przy ulicy Nowogrodzkiej pojawił się Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, który wraz z premierem Morawieckim i prezesem Jarosławem Kaczyńskim omawia szczegółowe warunki dalszej współpracy ugrupowań wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy.

Kontrowersje budzi jedynie niechciany przez Jarosława Kaczyńskiego zapis, o wspólnym starcie PIS-u, SP oraz Porozumienia w przyszłych wyborach parlamentarnych. Zdanie prezesa Prawa i Sprawiedliwości jest w tej sprawie jednoznaczne. Zbigniew Ziobro sprzeciwia się jednak wycofaniu rzeczonej formuły, a Jarosław Gowin sekunduje w tym obszarze przyszłemu wicepremierowi i nadzorcy resortu spraw wewnętrznych, obrony narodowej oraz sprawiedliwości.

Wirtualna Polska

Czytaj także: Kryptowaluta pod czujnym okiem Komisji Europejskiej

Czytaj także: Rekord zakażeń. Mazowieckie na czele

Zobacz także: Orban przeciw projektowi europejskiego paktu migracyjnego

Oglądaj na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY