Kim Dzong Un przeprasza Koreańczyków z Południa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zaskakujący akt wykonał przywódca północnokoreański. Kim Dzong Un przeprosił Koreę Południową za zastrzelenie przez jego żołnierzy urzędnika z południa, który został przebywał nielegalnie w zakazanej strefie. Pjongjang zapewni, iż podjęte zostaną wszystkie kroki, aby takich incydentów w przyszłości uniknąć.

Jak informuje południowokoreańska agencja prasowa Yonhap, przywódca Korei Północnej miał przeprosić partnerów z Południa za zastrzelenie ich urzędnika państwowego – “Korea Północna przekazała, że straż graniczna strzelała do intruza z Korei Płd. zgodnie z obowiązującymi instrukcjami. Oddano do niego ponad 10 strzałów”.

Zobacz także: Zaskakujące słowa ministra: PiS kieruje się zasadami marksistowskimi

Ministerstwo Obrony, którym kieruje od kilku dni Suh Wook poinformowało, iż przyczyną podjętych tak radykalnych działań przez północnokoreańskich żołnierzy, była próba przekroczenia morskiej granicy pomiędzy dwoma państwami. Seul powiadomił również, że ciało uciekiniera zostało spalone.

Od początku bieżącego roku napięcie na linii Seul-Pjonjang wzrosło po tym jak nieoczekiwanie Korea Północna zerwała rozmowy pokojowe między dwoma państwami. Natomiast w czerwcu wysadzono demonstracyjnie budynek łącznikowy na granicy z Koreą Południową.

interia/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY