Zakończyło się spotkanie polityków Prawa i Sprawiedliwości. Krótki komunikat Anity Czerwińskiej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

To już właściwie norma. Dzień w dzień komentatorzy życia publicznego rozgrzewają opinię publiczną do czerwoności akcentując, iż to właśnie dzisiaj poznamy ostateczne decyzje w kontekście partyjnych szachów w Zjednoczonej Prawicy. Jednakże politycy z siedziby wychodzą bez słowa, a rzeczniczka PIS-u Anita Czerwińska raczy wszystkich zainteresowanych lakonicznymi komentarzami na Twitterze. I tak serial pod tytułem:”Co dalej ze Zjednoczoną Prawicą” trwa dalej. Kolejną jego odsłoną były czwartkowe dysputy najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy zebrali się w siedzibie partii przy ulicy Nowogrodzkiej. Jak potoczy się rekonstrukcja rządu? Czy Kaczyński zostanie wicepremierem? Czy Gowin obejmie tekę ministra rozwoju? Co z Jadwigą Emilewicz i jej członkostwem w Porozumienia? Jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec posłów, którzy zagłosowali przeciw zakazowi hodowli zwierząt futerkowych? Pytania się mnożą, a odpowiedzi jak na lekarstwo.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zakończyli spotkanie w partyjnej siedzibie. Dyskusję w lakonicznym wpisie skomentowała rzeczniczka PIS-u Anita Czerwińska.

Trzecie spotkanie w siedzibie PIS-u, a my wciąż nie wiemy prawie niczego

Dziś odbyło się trzecie spotkanie najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Opinia publiczna wie po nim tyle samo, co przedtem, a najciekawsze kąski chwytane są przez dziennikarzy w sposób zakulisowy. I tak o to w przestrzeni publicznej krążą pogłoski, wedle których Jarosław Gowin wróci do rządu, a Jarosław Kaczyński pierwszy raz od 2007 obejmie funkcję w radzie ministrów. Co najciekawsze rzeczone informacje nie zostały ogłoszone oficjalnie. Z każdym dniem dochodzą kolejne nurtujące obywateli pytania, a odpowiedzi brakuje. Po każdej kilkugodzinnej naradzie schemat działania jest podobny. Utarło się, że prominentni działacze PIS-u wychodzą bez słowa, nie rozmawiając i nie odpowiadając na pytania dziennikarzy. Następnie rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości zamieszcza lakoniczny wpis, z którego dowiadujemy się jedynie tego, czego większość domyślała się już od kilku dni.

Nie inaczej było także w kontekście czwartkowych dyskusji. Do siedziby Prawa i Sprawiedliwości przyjechał Antoni Macierewicz, Mariusz Kamiński, Mateusz Morawiecki, Piotr Gliński, Marek Kuchciński, Adam Lipiński i Krzysztof Sobolewski, a także Mariusz Błaszczak. Panowie za zamkniętymi drzwiami omawiali bieżące sprawy. Jedyna informacja, jaką udało się otrzymać, to ta, że odbyła się rozmowa na temat zawartego niedawno porozumienia w ramach Zjednoczonej Prawicy. Krótki komentarz zamieściła tradycyjnie już rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska.

Debata nad kształtem koalicji oraz postępującą rekonstrukcją rządu, zostanie wznowiona jutro. Miejmy nadzieję, iż dowiemy się z niej czegoś więcej aniżeli ostatnimi czasy.

Gazeta.pl

Czytaj także: Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy o Kaczyńskim w roli wicepremiera:”Głowa państwa w pełni popiera to rozwiązanie”

Czytaj także: Solidarna Polska i Konfederacja na jednej liście?

Zobacz także: Koronawirus w urzędzie miasta Kostrzyna

Oglądaj na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY