Terlecki: wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński będzie w rządzie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ryszard Terlecki.

/ fot. Wikimedia Commons

Wszystko wskazuje na to, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński będzie w rządzie, jako wicepremier; będzie mu podlegał resort sprawiedliwości – oświadczył w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Szef klubu PiS pytany przez dziennikarzy o nieoficjalne doniesienia PAP, że Kaczyński ma wejść rządu odparł: ,,Wszystko na to wskazuje, że będzie“.

Dopytywany dodał, że w randze wicepremiera. Pytany, czy Kaczyński stanie na czele komitetu ds. bezpieczeństwa odpowiedział, że ,,taki rzeczywiście jest plan”. Terlecki poinformował, że Kaczyńskiemu będzie bezpośrednio podlegać ministerstwo sprawiedliwości (https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C722885%2Cterlecki-wszystko-wskazuje-na-ze-jaroslaw-kaczynski-bedzie-w-rzadzie-jako).

,,Skład rządu zostanie ogłoszony oczywiście w odpowiednim trybie. Dziś albo jutro spotka się jeszcze kierownictwo partii i zatwierdzi ostatecznie kształt koalicji. Wtedy zostanie już tylko jeden krok do skonstruowania rządu po rekonstrukcji” – powiedział Terlecki dziennikarzom w Sejmie.

Źródło: PAP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY