Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy o Kaczyńskim w roli wicepremiera:”Głowa państwa w pełni popiera to rozwiązanie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Medialny świat obiegła sensacyjna informacja, wedle której prezes Prawa i Sprawiedliwości zdecyduje się na wejście do rady ministrów Zjednoczonej Prawicy. Warto nadmienić, iż mimo 5 lat niepodzielnych rządów Jarosław Kaczyński nie zdecydował się na taki ruch. Spekulacje potwierdził wicemarszałek oraz szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki. Były premier prawdopodobnie zostanie szefem komitetu do spraw bezpieczeństwa obejmując jednocześnie nadzór na resortami siłowymi oraz ministerstwem sprawiedliwości. Reakcje polityków Zjednoczonej Prawicy są niezwykle entuzjastyczne. Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy zaakcentował, iż głowa państwa w pełni popiera tę inicjatywę.

Jarosław Kaczyński prawdopodobnie wejdzie do rządu Zjednoczonej Prawicy. W ministerialnych ławach zasiądzie po raz pierwszy od 2007, kiedy to pełnił funkcję prezesa rady ministrów.

Prezydent Duda akceptuje i popiera pomysł objęcia funkcji wicepremiera przez Jarosława Kaczyńskiego

Zjednoczona Prawica przetrwała kolejny kryzys. Nie sprawdziły się więc przewidywania lwiej części komentatorów życia publicznego akcentujących, iż rzeczona koalicja nie ma przed sobą politycznej przyszłości. Rozmowy z Solidarną Polską oraz Porozumieniem Jarosława Gowina są bliskie ostatecznej finalizacji. Przypomnijmy, że jeszcze w poniedziałek wielu traktowało o ostatecznym upadku skonsolidowanego do tej pory obozu władzy. Podjęto jednak rozmowy i niebawem dowiedzieliśmy się, że Zjednoczona Prawica jednak nie upada, a prezes Prawa i Sprawiedliwości wchodzi do rządu. Ponadto na stanowisko ministra rozwoju powołany zostanie prawdopodobnie lider Porozumienia Jarosław Gowin. Z niewielkimi zmianami, wszystko zostanie więc po staremu.

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski wypowiedział się na temat koncepcji, wedle której Jarosław Kaczyński miałby zasiąść w rządowych ławach. Spychalski zaznaczył, iż głowa państwa w pełni popiera podnoszone rozwiązanie:-Prezydent Andrzej Duda zna tę koncepcję od dłuższego czasu. Na początku września był w tej sprawie konsultowany. Jest to propozycja, którą w pełni akceptuje i popiera prezydent-zaopiniował.

Wprost

Czytaj także: Zaskakujące słowa ministra: PiS kieruje się zasadami marksistowskimi

Czytaj także: Solidarna Polska i Konfederacja na jednej liście?

Zobacz także: Koronawirus w urzędzie miasta Kostrzyna

Oglądaj na kanale:”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY