Kolejne spotkanie władz Prawa i Sprawiedliwości. O czym tym razem dyskutują politycy?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. wikipedia

To już trzecia w tym tygodniu narada najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Zaczęło się od poniedziałku kiedy to mieliśmy poznać jakie są dalsze losy Zjednoczonej Prawicy. Wielu polityków PIS-u przekonywało, że koalicja jest aktualnie w całkowitej ruinie. Posłowie Solidarnej Polski zaapelowali jednak do swoich większych partnerów o podjęcie szeroko zakrojonych rozmów. I udało się. Jarosław Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobro. Prezes PIS postawił liderowi SP twarde warunki i zasady, na których opierać miałaby się dalsza współpraca w ramach Zjednoczonej Prawicy. Ziobro najwyraźniej ofertę przyjął. Dziś politycy PIS-u zajmą się wątkami dalszej rekonstrukcji rządu oraz zmianami w dotychczasowej umowie koalicyjnej

Najważniejsze postaci w obozie Prawa i Sprawiedliwości kolejny raz spotkały się przy ulicy Nowogrodzkiej, aby debatować nad dalszymi pracami w kontekście rekonstrukcji rządu oraz zmianami w dotychczasowej umowie koalicyjnej.

Najważniejsi politycy PIS-u znów obradują

To już trzecie spotkanie władz Prawa i Sprawiedliwości ogniskujące się wokół dalszych losów Zjednoczonej Prawicy. Prócz Jarosława Kaczyńskiego przy Nowogrodzkiej pojawili się także inni prominentni politycy PIS-u jak chociażby wicemarszałek Ryszard Terlecki czy premier Mateusz Morawiecki. W rozmowach uczestniczy również szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski. W siedzibie PIS-u znalazł się także Mariusz Błaszczak, Marek Kuchciński, Mariusz Kamiński, Antoni Macierewicz, Adam Lipiński oraz Piotr Gliński.

Tematem dysput jest wypracowane w bólach porozumienie z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobro. Panowie dyskutują także o przyszłym kształcie rządu Zjednoczonej Prawicy oraz nowej umowie koalicyjnej. Nieco więcej na ten temat zdradził nam szef klubu parlamentarnego PIS-u Ryszard Terlecki. Akcentował on, iż z dużą dozą prawdopodobieństwa w skład rady ministrów wejdzie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Wicemarszałek Sejmu zaznaczył, iż jest to bardzo korzystne rozwiązanie:-To wygodne, bezpieczne wyjście dla nas, w takim potocznym sensie. Mam nadzieję, że Ministerstwo Sprawiedliwości będzie wtedy jeszcze bardziej sprawne i skuteczne- artykułował.

Do rządu wejść ma również lider Porozumienia Jarosław Gowin. Oprócz objęcia funkcji wicepremiera zostanie on także prawdopodobnie ministrem rozwoju. Jego wieloletnia współpracowniczka Jadwiga Emilewicz przymierzana jest natomiast do roli szefa resortu finansów.

Wirtualna Polska

Czytaj także: Jarosław Gowin wróci do rządu? Lider Porozumienia ma zostać ministrem rozwoju

Czytaj także: Budka: To nie kryzys rządowy, a kryzys państwa

Zobacz także: Francja- Kolejny rekord zakażeń

Oglądaj na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY