Jarosław Gowin wróci do rządu? Lider Porozumienia ma zostać ministrem rozwoju

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Lider Porozumienia Jarosław Gowin wróci do rządu. Tak wynika przynajmniej z nieoficjalnych informacji, które pojawiły się w obrębie medialnym. W praktyce oznacza to , że posłowi Zjednoczonej Prawicy zapomniany został już sprzeciw wobec majowych wyborów korespondencyjnych.Spekuluje się także, iż wieloletnia współpracowniczka Gowina Jadwiga Emilewicz po rekonstrukcji rządu obejmie tekę ministra finansów. Rzeczone rozwiązanie oznaczałoby jej odejście z formacji Porozumienie. Dla wielu obserwatorów nie stanowi to jednak szczególnego zaskoczenia, ponieważ w ostatnich głosowaniach parlamentarzystka opowiadała się po stronie Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Gowin wraca do rządu. Tak przynajmniej wynika z nieoficjalnych źródeł.

Gowin i Emilewicz w rządzie?

Wszystko wskazuje na to, iż kryzys w Zjednoczonej Prawicy dobiegł już końca. W przeciągu kilku dniu odbyło się wielu rozmów między koalicyjnymi partnerami oraz najważniejszymi politykami Prawa i Sprawiedliwości. Wedle nieoficjalnych źródeł oraz wypowiedzi wicemarszałka Ryszarda Terleckiego, do rządu wejść ma prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Lider Zjednoczonej Prawicy miałby objąć funkcję wicepremiera oraz szefa komitetu do spraw bezpieczeństwa. Polityk przejmie tym samym nadzór nad resortami siłowymi oraz ministerstwem sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński miał postawić Zbigniewowi Ziobrze kilka twardych warunków. Od lat pozujący na lidera polskiej prawicy prezes postawił PG żądanie, wedle którego Solidarna Polska winna zaprzestać twardej walki z szalejącą w Polsce ideologią LGBT. Ponadto SP miałaby zawrzeć kompromis w sprawie ustawy o:”bezkarności” oraz tej tyczącej się zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Kaczyński zażądał także, aby wszelkie ustawy wdrażane przez ugrupowanie Ziobry były odtąd konsultowane z kierownictwem PIS-u.

Wydaje się także, że Jarosław Gowin porozumiał się z prezesem Kaczyńskim. Lider Porozumienia wróci prawdopodobnie do rządu Zjednoczonej Prawicy. Ma on objąć ministerstwo rozwoju oraz funkcję wicepremiera. Co ciekawe, nie musi wcale oznaczać to odejścia z rady ministrów Jadwigi Emilewicz. Posłanka Porozumienia przymierzana jest do przejęcia szefostwa w resorcie finansów. Krążą pogłoski, iż obecna wicepremier odejdzie z formacji Gowina, aby stać się bezpartyjna i podlegać jedynie zwierzchnictwu prezesa rady ministrów Mateusza Morawieckiego.

Wirtualna Polska

Czytaj także: Terlecki: Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński będzie w rządzie

Czytaj także: Kolejne spotkanie Kaczyńskiego z Ziobro

Zobacz także: Budka: To nie kryzys rządowy, a kryzys państwa

Oglądaj na kanale:”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY