Happening rolników pod Sejmem. Ustawiono 356 głów kapusty symbolizujących posłów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Michał Kołodziejczak

Michał Kołodziejczak / Fot. YouTube/Media Narodowe

Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak zaprosił przedstawicieli mediów na konferencję prasową pod gmachem Sejmu. Z tej okazji zorganizowano również happening, który miał zwrócić uwagę na bunt rolników i hodowców wobec ustawy o ochronie zwierząt. Ustawiono 356 głów kapusty mających symbolizować posłów popierających likwidację branży futerkowej.

“Te kapusty symbolizują puste łby posłów, którzy poparli ustawę, którą wymyślił sobie Jarosław Kaczyński, by prowadzić swoją grę polityczną prowadzącą do upadku polskiego rolnictwa” – powiedział na konferencji prasowej Michał Kołodziejczak.

Zobacz także: Transseksualizm z perspektywy zdrowotnej, społecznej i prawnej – raport Ordo Iuris

Lider AgroUnii uważa, iż ustawa o ochronie zwierząt mocno uderzy w polskie rolnictwo – “Piątka dla zwierząt to cios w polskie rolnictwo. To jest zamykanie hodowli oraz innych dziedzin rolnictwa” – ocenił.

Jego zdaniem taki rodzaj przekazu trafia do człowieka, a zwłaszcza do młodego pokolenia. Pragnie również zaznaczyć, iż użyte do happeningu kapusty zostaną przekazane jako pokarm dla słoni w warszawskim ZOO.

Ustawę autorstwa Prawa i Sprawiedliwości poparli posłowie z Platformy Obywatelskiej i Lewicy. Posłowie wywodzący się z Solidarnej Polski zagłosowali przeciwko projektowi Jarosława Kaczyńskiego. Jedynie Konfederacja oraz PSL-Kukiz’15 mocno sprzeciwili się likwidacji polskiej branży futerkowej.

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY