Ważne spotkanie Prezydenta Dudy z Marszałkiem Senatu. Jaka przyszłość czeka hodowców i rolników?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Trwa właśnie z punktu widzenia rolników oraz hodowców ważne spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z Marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Lider naszego państwa oczekuje, że parlament spełni jego wymagania wobec ustawy o ochronie zwierząt. Jeżeli Senat i Sejm odrzucą propozycję Prezydenta, ten zawetuje ustawę.

Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy i Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego zostało zaplanowane na godzinę 12. Według zapowiedzi szefa kancelarii prezydenckiej Krzysztofa Szczerskiego tematem rozmowy jest ustawa o ochronie zwierząt oraz ustawa covidowa.

Zobacz także: Orban: „Kibicujemy zwycięstwu Donalda Trumpa”

“Będą intensywne rozmowy, tak jak zwykle robimy w Senacie. Jeżeli będzie trzeba, to wydłużymy okres procedowania nad tą ustawą poza najbliższe posiedzenie Izby, tak aby zmieścić się w 30 dniach, co oznaczałoby dodatkowe posiedzenie Senatu, bo następne jest zaplanowane w zbyt odległym terminie, 28-29 października” – powiedział wczoraj Tomasz Grodzki.

Marszałek Senatu zapewniał, że ustawa potrzebuje poprawek. Wypowiedział się również na temat ustawy covidowej, którą uważa za skandaliczną – “Skandalem jest rozpatrywanie w polskim parlamencie tzw. ustawy bezkarnościowej; jeżeli takimi rzeczami zajmuje się PiS, to bardziej przypomina to rodzinę Soprano niż praworządne państwo” – stwierdził, ucinając dywagację nad stanem koalicji rządzącej.

Według nieoficjalnych informacji głowa polskiego państwa żąda od parlamentarzystów poprawek w postaci wydłużenia vacatio legis, przywrócenia uboju rytualnego oraz usunięciu zapisu umożliwiającemu organizacjom na inspekcje hodowli.

wpolityce/tysol

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY