Polska ambasada odpowiada na kłamstwa Joe Bidena

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Kandydat Demokratów Joe Biden zamieścił w swoim wpisie na Twitterze notatkę o rzekomym istnieniu w Polsce stref wolnych od LGBT. Polska ambasada stanowczo odpowiedziała na kłamstwa wypowiedziane przez byłego wiceprezydenta USA.

Polska ambasada w Stanach Zjednoczonych zareagowała na uderzający w nasz kraj wpis kandydata Demokratów na prezydenta. Joe Biden zamieścił na Twitterze informacje jakoby w Polsce miały funkcjonować tzw. strefy wolne od LGBT.

“Wyrażę się jasno: prawa LGBTQ+ to prawa człowieka – a na ‘strefy wolne od LGBT’ nie ma miejsca w Unii Europejskiej ani nigdzie na świecie” – napisał Biden.

Zobacz także: Małgorzata Wassermann zastąpi ministra sprawiedliwości? Cios w plecy Zbigniewa Ziobry

Strona polska w odpowiedzi stwierdziła, iż w naszym kraju rząd szanuje prawa mniejszości oraz odrzuca dyskryminację – “Polski rząd jest przywiązany do praworządności, równych praw i integracji społecznej. W naszych społeczeństwach nie ma miejsca na dyskryminację” – czytamy.

Stanowisko objęte przez byłego wiceprezydenta USA to pokłosie wystąpienia przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuly von der Leyen w Parlamencie Europejskim, podczas którego poruszyła ona kwestie mniejszości seksualnych. Sprzeciwiała się powstawaniu w Unii Europejskiej stref wolnych od LGBT nie wymieniając Polski z nazwy.

interia/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY