Orban: “Kibicujemy zwycięstwu Donalda Trumpa”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Premier Węgier Viktor Orban ogłosił niedawno swoje pełne poparcia dla kandydatury obecnego prezydenta USA Donalda Trumpa w zbliżających się wyborach. W osobie byłego wiceprezydenta widzi imperialistę, który pragnie moralizować świat.

W artykule napisanym dla dziennika “Magyar Nemzet” premier Węgier Viktor Orban potwierdził swoje ogromne wsparcie dla obecnego Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Jest ono związane ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, które odbędą się w listopadzie bieżącego roku.

“Kibicujemy zwycięstwu Donalda Trumpa, bo dobrze znamy dyplomację amerykańskich rządów demokratycznych, zbudowaną na moralnym imperializmie. Już wcześniej byliśmy zmuszeni jej spróbować, nie podobało nam się, nie chcemy dokładki” – napisał węgierski przywódca.

Zobacz także: Dymisja Zbigniewa Ziobry? Wicerzecznik PiS: Giełda nazwisk już ruszyła

W swoim felietonie odniósł się również do wyborów parlamentarnych, które odbędą się na Węgrzech w 2022 roku. Jego zdaniem będą one kluczowe dla przyszłości jego kraju, gdyż międzynarodowa liberalna elita pragnie zniszczyć chrześcijańskich konserwatystów w Europie.

“Przygotowują się do decydującej bitwy w 2022 roku, wspierani przez międzynarodowe media, brukselskich biurokratów i organizacje pozarządowe przebrane za organizacje obywatelskie” – wyjaśnił Orban.

Węgierski premier zaznaczył, iż jego kraj oraz inne państwa Europy Środkowowschodniej przedkładają efektywność gospodarki nad takie polityczne cele Unii Europejskiej jak sprawy klimatyczne, socjalne, czy też wspólny kodeks podatkowy oraz wielokulturowość społeczeństwa.

rmf24/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY