Zjednoczona Prawica rośnie w nowym sondażu. Jedynie 4 ugrupowania w Sejmie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Najnowszy sondaż uwidacznia wzrost poparcia dla Zjednoczonej Prawicy. Jedynie 4 formacje mogłyby liczyć na wejście do parlamentu. Nie ma wśród nich Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ponad progiem znalazła się Koalicja Obywatelska, Konfederacja oraz Lewica.

Zjednoczona Prawica zdecydowanie prowadzi w najnowszym badaniu opinii publicznej. Gdyby wybory odbyły się w dniu dzisiejszym, Polskie Stronnictwo Ludowe pożegnałoby się z ławami parlamentarnymi.

Zjednoczona Prawica rośnie, a PSL dramatycznie spada

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS na pierwszym miejscu w kontekście sondażowego poparcia plasuje się niezmiennie Zjednoczona Prawica. Koalicja Zbigniewa Ziobro, Jarosława Gowina oraz Jarosława Kaczyńskiego może poszczycić się aż 41-procentowym poparciem. Spadła natomiast ilość ankietowanych, którzy głosowaliby na Koalicję Obywatelską. PO wraz z przybudówkami uzyskało bowiem 22%.

Na wysokim poziomie utrzymuje się poparcie dla Konfederacji. Ugrupowanie Janusza Korwin Mikke, Roberta Winnickiego oraz Grzegorza Brauna zanotowało 8 procent. Na granicy progu balansuje lewica. Formacji Adriana Zandberga, Roberta Biedronia oraz Włodzimierza Czarzastego zaufało 5% respondentów. Fatalny rezultat przypadł w udziale PSL-Koalicji Polskiej(PSL, Kukiz 15, UED) bowiem wolę poparcia dla rzeczonego ugrupowania wyraziło zaledwie 3% pytanych.

Warto porównać sondażowe rezultaty do wyników wyborów parlamentarnych 2019. Jedynym ugrupowaniem, które cieszyć się może większym aniżeli w parlamentarnych wyborach poparciem jest Konfederacja. Pozostałe formacje zaliczyły dość poważny spadek. Najbardziej straciła Lewica, której poparcie nie sięga nawet połowy tego, co osiągnęła w wyborach.

Wirtualna Polska

Czytaj także: Rzecznik PIS Anita Czerwińska nie pozostawia złudzeń

Czytaj także: Ostra odpowiedź Solidarnej Polski

Zobacz także: Marek Suski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy:”Koalicji w tym momencie nie ma”

Oglądaj na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY