Ostra odpowiedź Solidarnej Polski:”Jakakolwiek próba odwołania Zbigniewa Ziobry oznacza wybory”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zjednoczona Prawica przechodzi potężny kryzys. Posłowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro zagłosowali przeciwko forowanemu przez Prawo i Sprawiedliwość projektowi zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Wyłamali się tym samym spod dyscypliny, jaką próbował narzucić im Jarosław Kaczyński. W dzisiejszym wywiadzie dla RMF FM Marek Suski zaznaczył, iż:”koalicjanci mogą się już pakować”. Czy to tylko kolejna karta przetargowa w koalicyjnych dysputach, a może Zjednoczona Prawica naprawdę się rozpadnie? Z pewnością nie pragną tego posłowie Solidarnej Polski, którzy podczas dzisiejszej konferencji ostrzegli PIS przed pochopnymi krokami.

Posłowie Solidarnej Polski podczas dzisiejszej konferencji prasowej ostrzegli swoich koalicyjnych partnerów przed próbą odwołania Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Posłowie Solidarnej Polski przeciwko rozpadowi koalicji

Poseł SP Michał Wójcik odniósł się na początku konferencji do sprawy kontrowersyjnej ustawy zapewniającej faktyczną bezkarność publicznym urzędnikom. Projekt został skreślony z porządku obrad, a jego przyjęciu twardo sprzeciwili się posłowie Solidarnej Polski:-Polska Konstytucja mówi o równości wszystkich wobec prawa. To zasada, której wszyscy powinniśmy być wierni, a zwłaszcza Minister Sprawiedliwości. Zmiana ustawy przewidywała, że pewne grupy społeczne będą faworyzowane. Równość prawa to fundament sprawiedliwości. W związku z tym Solidarna Polska nigdy nie zagłosuje za jakimkolwiek przepisem, który naruszałby tę fundamentalną zasadę-akcentował.

Według posłów Solidarnej Polski odwołanie Ministra Sprawiedliwości będzie jedynie politycznym prezentem dla opozycyjnych ugrupowań:-Pięć lat temu zdecydowaliśmy się na koalicję z naszymi przyjaciółmi ze Zjednoczonej Prawicy. Przez pięć lat byliśmy lojalnym partnerem. Uczestniczyliśmy w tysiącach głosowań i zawsze lojalnie głosowaliśmy. Symbolem tych zmian jest minister Zbigniew Ziobro. Gdyby dzisiaj ktoś próbował doprowadzić do jego dymisji, zrobiłby wielki prezent Platformie Obywatelskiej. Oni już zacierają ręce na tę myśl-artykułował.

Posłowie SP podkreślali, iż ich polityczny lider jest znakomitym Ministrem Sprawiedliwości oraz Prokuratorem Generalnym:- Ziobro jest “symbolem dobrej zmiany, wszystkiego tego, co działo się dobrego w wymiarze sprawiedliwości w ostatnich pięciu latach, (…) symbolem twardej walki z przestępcami, mafiami lekowymi, VAT-owskimi, jest symbolem twardego stanowczego »nie« dla organizacji LGBT, które wchodzą do polskich szkół-mówili.

Onet

Czytaj także: Marek Suski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy:”Koalicji w tym momencie nie ma”

Czytaj także: Wyznawcy Allaha bez miłosierdzia

Zobacz także: Kinga Duda z nową funkcją

Ogląda na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY