Marek Suski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy: “Koalicji w tym momencie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Wikimedia Commons

Poseł Marek Suski był gościem u redaktora Roberta Mazurka w RMF FM. W porannym wywiadzie wprost stwierdził, że nastąpił rozpad w Zjednoczonej Prawicy. Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości ma rozważać nawet rządy mniejszościowe.

Wszystko wskazuje na to, że rząd Zjednoczonej Prawicy rozpadnie się po pomyśle prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Piątka dla zwierząt stała się gwoździem do trumny dla koalicjantów partii rządzącej. Marek Suski w stanowczym tonie mówił o byłych już jego zdaniem koalicjantach.

Zobacz także: Aleksander Łukaszenka zamierza zamknąć granicę z Polską!

Posłów wywodzących się bezpośrednio z PiS ma czekać surowa kara za nie spełnienie żądań Jarosława Kaczyńskiego – “Myślę, że zostaną wykluczeni ostatecznie z ugrupowania. To jest sprawa wartości duchowej” – stwierdził poseł Marek Suski.

Koalicji już od wczoraj nie ma i rozmowy też nie są planowane. Ktoś kto ma takie spojrzenie życzliwe dla okrucieństwa nie powinien być ministrem sprawiedliwości, szczególnie ministrem sprawiedliwości” – powiedział polityk PiS, uważając że nastąpił koniec koalicji Zjednoczonej Prawicy.

W pogardliwy sposób wypowiadał się na temat branży norek futerkowych. Uważa, że to państwo utrzymuje obecnie funkcjonowanie tej gałęzi polskiej gospodarki – “To jest branża, która w dużym stopniu jest utrzymywana przez państwo” – powiedział, argumentując to, że pracę straci mały odsetek społeczeństwa.

https://twitter.com/Rozmowa_RMF/status/1306840407695917056

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt wprowadza m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

Nowelizacja ma wejść w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem m.in. przepisów dotyczących zakazu chowu zwierząt na futra, które mają wejść w życie po upływie 12 miesięcy oraz przepisów dotyczących m.in. zakazu trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały, które mają wejść w życie po upływie 6 miesięcy od ogłoszenia.

rmf24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY