Zbigniew Ziobro komentuje przyjętą przez PE rezolucję:”To atak na polską demokrację”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. P. Tracz / flickr.com

Parlament Europejski kolejny raz uderzył w polską suwerenność. Haniebna rezolucja potępiająca m.in. walkę z permisywną edukację seksualną oraz próbę wdrożenia pełnej ochrony życia nienarodzonego, została przyjęta. Za głosowała znakomita większość europarlamentarzystów, bo aż 513. Zaaprobowaniu unijnego dokumentu sprzeciwiło się jedynie 148 eurodeputowanych. Warto nadmienić, iż 33 obecnych na sali, wstrzymało się od głosu. Do sprawy odniósł się Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zganił on brukselskich eurokratów za zamach na polską demokrację.

Zbigniew Ziobro odniósł się do przyjętej w czwartkowym głosowaniu rezolucji stwierdzającej, iż:”Stan praworządności w Polsce uległ znacznemu pogorszeniu”.

Ziobro uderza w brukselskie elity

Rezolucja została przygotowana przez szefa Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego Juana Fernanda Lopeza Aguilara. Zawiera ona zapisy odnoszące się do pryncypiów takich jak: funkcjonowanie systemu legislacyjnego oraz wyborczego, ochrona praw mniejszości czy niezawisłość w kontekście sądownictwa.

Zbigniew Ziobro skrytykował rzeczoną rezolucję. Według lidera Solidarnej Polski, uderza ona w suwerenność oraz podmiotowość naszego kraju. Minister dodał, iż działania Parlamentu Europejskiego są motywowane względami ideologicznymi:-Wielu nie dowierzało, gdy wskazywałem, że UE chce wprowadzić tzw. mechanizm praworządności po to, by blokować wydawanie środków europejskich na rzecz Polski. Motywowane byłoby to względami ideologicznymi, m.in. rzekomą homofobią oraz nieprzestrzeganiem wartości europejskich, które oznaczają np. wprowadzenie małżeństw homoseksualnych, adopcji dzieci przez takie pary czy też seksualizację w sferze edukacji-akcentował.

Prokurator Generalny zapewnił, że Polska nie ugnie się pod brukselskim dyktatem:-To jest właśnie uderzenie w istotę demokracji. To zaprzeczenie demokracji. Nie zawaham się nawet powiedzieć, że jest to zamach na demokrację w wykonaniu elit unijnych. Ale polski rząd się na to się nie zgodzi i nie ulegnie tej demagogii. Będziemy twardo bronić polskiej racji stanu w sporze z tymi rozhisteryzowanymi elitami UE, które chciałyby z takich nienawistnych powodów narzucać nam swoją agendę wartości, nie licząc się z demokratycznym wyborem Polaków-artykułował Ziobro.

Jeden z liderów Zjednoczonej Prawicy zaapelował do innych państw członkowskich, o sprzeciw wobec powiązania unijnych funduszy z praworządnością poszczególnych krajów:- Naszym obowiązkiem jest sprzeciwienie się temu mechanizmowi. Solidarna Polska uczyni wszystko, by tak się stało-mówił.

Gazeta.pl

Czytaj także: Kreml: Odnosimy się negatywnie do zarzutów Polski w sprawie katastrofy smoleńskiej

Czytaj także: Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie praworządności w Polsce. Kto był za?

Zobacz także: Ordo Iuris: Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt wymaga gruntownych zmian

Oglądaj na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY