Czystki na UMK w Toruniu! Chodzi o profesora krytykującego LGBT

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prof. Wojciech Polak został pozbawiony funkcji kierownika katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK w Toruniu. Katedra jest likwidowana, a w jej miejsce powstanie katedra Bezpieczeństwa Narodowego.

Profesor Polak jest znany ze swoich wyrazistych poglądów, które sprzeciwiają się ideologii gender oraz LGBT. W przeszłości był już wielokrotnie celem ataków ze strony aktywistów i działaczy skrajnej lewicy. Informowaliśmy o tym na portalu Mediów Narodowych. (więcej tutaj)

O sprawie odwołania go z funkcji naukowiec poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych. 

“Kolejna akcja na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK w Toruniu w celu “wykończenia” prof. Wojciecha Polaka. Jest on obecnie kierownikiem Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W celu wyrzucenia go z tej funkcji przemianowano ją na Katedrę Bezpieczeństwa Narodowego. Zrobiono to w najgłębszej tajemnicy – decyzja Rektora zapadła 9 września 2020 r., prof. Wojciech Polak dowiedział się o sprawie dzisiaj, tzn. 14 września. Nikt go wcześniej o niczym nie poinformował. Zmiana nazwy wchodzi w życie od 1 października, do tego czasu mianowany zostanie nowy kierownik Katedry o zmienionej nazwie” – napisał prof. Polak, nie kryjąc oburzenia.

Pod wpisem prof. Polaka rozgorzała burza. Internauci nie kryli swojego oburzenia na takie potraktowanie zasłużonego naukowca. Wielu dopatrywało się przyczyny w jego poparciu prezydenta Andrzeja Dudy, z którym profesor nie krył się w trakcie kampanii prezydenckiej. W rzeczywistości był on już od dłuższego czasu na celowniku władz uczelni z powodu krytyki ideologii LGBT oraz gender.

Akademicka solidarność

Solidarność z prof. Polakiem wyraził również dr hab.Tomasz Kozłowski, prof. UMK, z którym na Uniwersytecie postąpiono w identyczny sposób.

“Niestety te same sposoby i metody nadal są używane i są skuteczne. Nic się nie zmienia! Nadużycia władzy, łamanie prawa, intrygi, szykanowanie. I co? I nic! Bardzo mi jest smutno i przykro. Okazuje się, że “czyszczony” jest wydział po wydziale ze wszystkich tzw. niepokornych. Przypomina to czystki, które miały miejsce w minionym (ponoć) systemie politycznym i dotyczyły akademików, którzy nie cieszyli się akceptacją różnych komitetów partyjnych. Całkowicie solidaryzuję się tu z Prof. Wojciechem Polakiem” – napisał w komentarzu wykładowca.

Zmiana nazwy wchodzi w  życie od 1 października, do tego czasu mianowany zostanie nowy kierownik Katedry o zmienionej nazwie. W ten sposób, poprzez zmianę nazwy prof. Wojciech Polak zostanie pozbawiony kierownictwa Katedry. Mistrzowskie metody godne „najwyższego podziwu” — głosi informacja na profilu prof. Polaka na Facebooku.

źródło: Facebook/tygodnikbydgoski.pl/wpolityce.pl

Zobacz także: Cejrowski apeluje o zakończenie pandemii. „Obalić tyranię!”

Zobacz również:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY