Pikieta Rot Niepodległości 17 września pod ambasadą Rosji: “Agresja Nie Wyzwolenie” [WYDARZENIE]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. @RotyMarszuNiepodległosci

W rocznicę napaści stalinowskiej Rosji Roty Niepodległości organizują pikietę pod ambasadą Federacji Rosyjskiej. Organizatorzy wzywają stronę rosyjską do wzięcia odpowiedzialności za II wojnę światową jako prawny kontynuator ZSRR.

Pikieta Rot Niepodległości pod hasłem “Agresja nie wyzwolenie” odbędzie się 17. września w 81. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Miało to swój związek z podpisaną wcześniej deklaracją dwóch ministrów spraw zagranicznych III Rzeszy oraz ZSRR, czyli Joachima von Ribbentropa i Wiaczesława Mołotowa. Pakt ten zawarty w nocy z 23 na 24 sierpnia spowodował wybuch II wojny światowej i rozbiór Polski poddając rodaków na sześć lat niewoli.

Zobacz także: Powtórka z historii? Polska przyjęła pierwszą grupę imigrantów z Białorusi

“Akt podpisania paktu z Niemcami i atak na nasz kraj czyni związek Radziecki równie winnym wybuchu II Wojny Światowej oraz wszelkich jego następstw” – piszą organizatorzy w zaproszeniu na wydarzenie.

Przedstawiciele manifestacji podają, że Federacja Rosyjska jako prawny kontynuator Związku Radzieckiego musi wziąć odpowiedzialność za wybuch światowego konfliktu – “Federacja Rosyjska, uznając się za prawnego kontynuatora ZSRR, wzięła na siebie odpowiedzialność za tamte wydarzenia. Od samego początku jednak skupiała się na kłamstwie historycznym, nie uznając swojej winy w wybuchu światowego konfliktu, a wręcz obarcza II RP o wybuch Wojny” – czytamy w komunikacie.

Pikieta Rot Niepodległości odbędzie się 17. września pod ambasadą rosyjską przy ulicy Belwederskiej 49 w Warszawie. Początek manifestacji zaplanowano na godzinę 18.

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY