Gowin wróci do rządu! Wiemy już, które ministerstwo obejmie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rekonstrukcja rządu to temat, który ostatnimi czasy rozpala umysły mediów oraz znacznej części opinii publicznej. Kadrowe roszady oraz rewolucja strukturalna w kontekście ilości ministerstw stanowią główne wątki w publicznej przestrzeni. Do tej pory redaktorzy największych portali internetowych mogli jedynie domniemywać i karmić się strzępkami posłyszanych informacji. Przyszedł jednak czas na konkret. ” Niepokorny” Jarosław Gowin wraca do rządu. Lider Porozumienia zrezygnował ze swego stanowiska w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Sprawa rozbijała się o kwestię terminu wyborów prezydenckich 2020. Przewodniczący jednej z współtworzących Zjednoczoną Prawicę formacji, doprowadził do przełożenia rzeczonych wyborów. Jak widać, zaznał już on politycznego”odkupienia”.

Jarosław Gowin wraca do rządu Zjednoczonej Prawicy. Udało się nawet ustalić, jakie ministerstwo zostanie objęte przez lidera Porozumienia.

Gowin znów w rządzie

Jadwiga Emilewicz zrezygnuje z teki ministra rozwoju. Tak wynika z informacji zdobytych przez rozgłośnię RMF RM. Przypomnijmy, że obecna wicepremier uzyskała stanowisko oraz funkcję wicepremiera, z uwagi na decyzję Jarosława Gowina, który zrezygnował z piastowania obu stanowisk. Teraz nieomal pewne jest, iż Emilewicz odejdzie z rządu Zjednoczonej Prawicy. Zastąpi ją jej wieloletni współpracownik Jarosław Gowin. Wedle medialnych doniesień posłanka Porozumienia miałaby trafić do kancelarii prezesa rady ministrów.

Prawo i Sprawiedliwość rywalizuje z Solidarną Polską oraz Porozumieniem Jarosława Gowina o obsadzenie swoimi politykami jak największej ilości ministerstw. Wiadomo, że pełną kontrolę nad ministerstwem sprawiedliwości dalej sprawował będzie przewodniczący Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. PIS planuje przejąć natomiast ministerstwo środowiska. Jarosław Gowin obejmie tekę ministra rozwoju, ale utraci pieczę nad szkolnictwem wyższym. Ministerstwo Edukacji ma zostać połączone z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wirtualna Polska

Czytaj także: Ziemkiewicz bije w PIS

Czytaj także: Pełne oskładkowanie umów zlecenia?

Zobacz także: Sachajko: Powinniśmy wejść w koalicję z PIS, aby zrealizować nasze postulaty

Oglądaj na kanale” Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY