Tomasz Grodzki krytycznie o rekonstrukcji rządu:”Przypomina yeti”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Trwa rekonstrukcja rządu. Jej efekty poznamy w ciągu kilku najbliższych dni. Dziś rzecznik klubu Prawa i Sprawiedliwości wicemarszałek Ryszard Terlecki artykułował, iż koalicyjne negocjacje zmierzają do szczęśliwego finału. Rekonstrukcja jest ostatnio głównym tematem opinii publicznej. Do mediów przebijają się strzępki informacji dotyczące rezultatów rozmów”za zamkniętymi drzwiami”. Politycy obozu Zjednoczonej Prawicy zaznaczają, że wewnątrz partyjne dysputy przybierają niekiedy ostry ton, ale ich zwieńczenie oparte będzie na wzajemnym konsensusie. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki skrytykował natomiast sposób przeprowadzania rzeczonej rekonstrukcji.

Tomasz Grodzki skrytykował rekonstrukcję rządu Zjednoczonej Prawicy.

Grodzki krytycznie o rekonstrukcji rządu

W czwartek liderzy koalicyjnych ugrupowań spotkali się przy ulicy Nowogrodzkiej. Prezes PIS-u Jarosław Kaczyński, Premier Mateusz Morawiecki, lider Porozumienia Jarosław Gowin oraz przewodniczący Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro dyskutowali o nowej umowie koalicyjnej oraz rekonstrukcji rządu. Warto nadmienić, iż czołowi politycy Zjednoczonej Prawicy spotkali się w tym miesiącu aż trzykrotnie.

Wciąż czekamy na rozstrzygnięcie rozmów dotyczących nowej umowy koalicyjnej oraz rekonstrukcji rządu. Zapowiedziane” wietrzenie gabinetów” rozpoczęło się za sprawą Jacka Czaputowicza oraz Łukasza Szumowskiego, którzy zrezygnowali z pełnionych przez siebie funkcji. Rekonstrukcja będzie bazowała nie tylko na roszadach kadrowych, ale także na zmianach o charakterze strukturalnym. Zmniejszona zostanie liczba ministerstw, która w Polsce sięgnęła niebotycznych wręcz rozmiarów.

Do całego zagadnienia odniósł się Marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Prominentny polityk Platformy Obywatelskiej zaakcentował, iż trwająca rekonstrukcja zaczyna przypominać yeti:-Ta rekonstrukcja rządu zaczyna powoli przypominać yeti. Wszyscy o nim mówią, ale nikt go nie widział. Pożyjemy, zobaczymy. Jako patriota naszej ojczyzny wierzę, że partia rządząca będzie się kierowała tym, żeby po rekonstrukcji rząd był sprawniejszy i lepiej prowadził Rzeczpospolitą-podkreślił Grodzki.

Gazeta.pl

Czytaj także:Michnik uczy w szkołach co jest antysemityzmem

Czytaj także: Biedroń o marihuanie leczniczej:”Może warto to jakoś ogarnąć?”

Zobacz także: Parlament Europejski znów uderzy w polską suwerenność?

Oglądaj na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY