Stanisław Karczewski krytycznie o dostępności szczepionek na grypę:”Sam nie kupiłem od razu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem programu”Newsroom” Wirtualnej Polski był senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski. Polityk, a zarazem doświadczony lekarz odpowiedział na nurtujące pytania dotyczące szczepionek na grypę. Potwierdził, iż ich liczba jest wciąż za mała. Dodał ponadto, że sam musiał czekać na jej zaaplikowanie.

Stanisław Karczewski w programie Wirtualnej Polski odniósł się do kwestii ilości szczepionek na grypę.

Karczewski:”Sam miałem problem ze szczepionką”

Redaktor Wirtualnej Polski dopytywała Stanisława Karczewskiego o kwestię dostępności szczepionek na grypę. Według wstępnych szacunków Ministerstwo Zdrowia zakupiło ich ledwie 2 mln. Prowadząca powołała się na słowa jednego z profesorów, który artykułował, iż potrzeba jest aż 7 mln szczepionek:-Wiem, że są kłopoty, sam też nie kupiłem od razu szczepionki, poprosiłem o zakup i dopiero następnego dnia mogłem ją otrzymać (…). Na pewno ministerstwo i odpowiednie władze wezmą to pod uwagę i zakupią większą liczbę szczepionek, jeśli było takie zapotrzebowanie – stwierdził w programie “Newsroom” były marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Polityk zaapelował do osób, które z powodu epidemii “zamknęły się w domu”, by “z niego wyszły i kontaktowały się z innymi, zachowując wszelkie rygory”. – Na pewno widać, że ta epidemia w dalszym ciągu jest-zaakcentował polityk.

Karczewski dodał również, że Tomasz Grodzki próbuje swoimi stwierdzeniami odciągnąć uwagę od niesnasek w obozie Koalicji Obywatelskiej:-Nie ma u nas żadnego bałaganu. Proces rozmów z naszymi koalicjantami jest uporządkowany, a rząd pracuje normalnie. Potrzebne jest nowe otwarcie-stwierdził Karczewski.

Lekarz podkreślił, iż Grodzki posługuje się nieprawdziwymi stwierdzeniami. Karczewski zaznaczył, że połączenie ministerstw przy jednoczesnym zmniejszeniu ich liczby jest absolutnie trafionym pomysłem.

Wirtualna Polska

Czytaj także: Michnik uczy w szkołach co to jest antysemityzm

Czytaj także: Biden przed Trumpem!

Zobacz także: Biedroń o marihuanie leczniczej:” Może warto to jakoś ogarnąć?”

Oglądaj na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY