Parlament Europejski znów uderzy w polską suwerenność? Debata nad:”praworządnością” już w poniedziałek

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Unia Europejska

/ Fot. Wikipedia

Parlament Europejski postanowił wznowić debatę nad polską”praworządnością”. Prawdopodobnie w poniedziałek brukselscy eurokraci znów pochylą się nad losem naszej demokracji. Łatwo więc skonstatować, iż UE podejmie kolejną próbę ingerencji w polską podmiotowość, kulturę i obyczaje. Wśród zarzutów wobec naszego kraju znajdują się sformułowania potępiające Polskę za sprzeciw wobec szerzącego się w Europie marksizmu kulturowego.

Parlament Europejski znów zajmie się sprawą polskiej:”praworządności”. Brukselscy biurokraci podejmą próbę ograniczenia naszej suwerenności.

PE wznowi debatę na polską:”praworządnością”

Według dziennikarki RMF FM Katarzyny Szymańskiej-Borginon wszystkie najważniejsze frakcje w europarlamencie zgodziły się na debatę o stanie polskiej:”praworządności”. Raport potępiający Polskę został przygotowany przez Komisję Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych PE. Debata odbędzie się w poniedziałek o 17.30. Natomiast głosowanie nad krytycznym dla Polski projektem autorstwa Lopeza Augilara zaplanowano na czwartek.

W ostatnim głosowaniu za raportem opowiedział się były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz czy chociażby Sylwia Spurek. Jego odrzucenie poparł natomiast Joachim Brudziński oraz eurodeputowana Zjednoczonej Prawicy Jadwiga Wiśniewska.

Projekt raportu pod płaszczykiem walki o niezawisłość polskiego sądownictwa, próbuje kontestować działania zupełnie niezwiązane z wymiarem sprawiedliwości. Lewicowym eurokratom nie podoba się również debata nad całkowitą ochroną życia nienarodzonego, walka z permisywną edukacją seksualną czy stawianie granic marksizmowi kulturowemu. Poniżej prezentujemy fragmenty przełożonego na język polski raportu.

“Parlament Europejski sprzeciwia się uznaniu edukacji seksualnej za przestępstwo, a także mowie nienawiści, przemocy wobec kobiet, przemocy domowej, dyskryminacji społecznej oraz nietolerancyjnym zachowaniom wobec mniejszości i innych słabszych grup społecznych, w tym osób LGBT oraz drastycznym ograniczeniom, praktycznie zbliżającym się do całkowitego zakazu aborcji i ograniczeniu dostępu do doraźnych leków antykoncepcyjnych.”

Gazeta.pl

Czytaj także: Biden przed Trumpem!

Czytaj także: Zakaz publikacji nt. Bońka.Jest uzasadnienie decyzji sądu

Zobacz także: Michnik uczy w szkołach co to jest antysemityzm

Oglądaj na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY