Warzecha: “PiS poległ na gruncie odnowy moralnej polityki” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Łukasz Warzecha

Łukasz Warzecha / Fot. YT/Media Narodowe

Dzisiejszy komentarz dla Mediów Narodowych w sprawie afery podkarpackiej udzielił redaktor Łukasz Warzecha. W programie zastanawiał się nad jakością polskiej sceny politycznej w obliczu ujawniania afer korupcyjnych.

W ostatnim czasie politycy Konfederacji ujawnili aferę, w której to jeden z przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu w liście do byłego Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego zaproponował zmiany w radzie miejskiej i na stanowisku prezydenta Przemyśla. Zaproponowano również siłowe usunięcie Wojciecha Bakuna oraz dyskredytacji lokalnych polityków Konfederacji.

Zobacz także: Ozdoba: „Lewica i LGBT atakują dziś rodzinę. Odpowiedzią są Marsze dla Życia”

“Ten dokument prezentuje w pewien sposób Modus Operandi, czyli sposób działania, który nie jest unikatowy dla Przemyśla czy też Prawa i Sprawiedliwości. Problem polega na tym, iż PiS zapowiadało moralną odnowę polityki” – powiedział Warzecha.

Redaktor Agnieszka Jarczyk, zapytała się swojego rozmówcy o powiązanie byłego Marszałka Sejmu z dwoma aferami na Podkarpaciu, które budzą wobec jego osoby wątpliwości – “Marszałek Kuchciński wylądował na cztery łapy po aferze, która go zmiotła z funkcji marszałka sejmu i nadal jest znaczącą postacią na Podkarpaciu. Trudno jednak domagać się od niego wyjaśnień w ubiegłorocznej afery z sekstaśmami, gdy informacje opierają się na insynuacje nie podparte dowodami” – podkreślił.

Odniósł się także do kwestii ochrony życia nienarodzonego, gdzie obecna władza obawia się poruszać tą kwestię, w zamian planuje ograniczyć zabijanie zwierząt futerkowych – “PiS w gruncie rzeczy partia lewicowa, będzie się niestety takie projekty starała się realizować. Akurat obsesja Jarosława Kaczyńskiego na punkcie praw zwierząt jest znana od dłuższego czasu” – wyjaśnił dziennikarz.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY