Lisiecki: “Ktoś próbuje sabotować polski rynek producentów drobiu” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Piotr Lisiecki

Piotr Lisiecki / Fot. YouTube/MediaNarodowe

Prezes Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz Piotr Lisiecki był gościem programu w Mediach Narodowych. Wypowiedział się na temat produkcji polskiego drobiu, który w ostatnim czasie przeżywa kryzys wizerunkowy w krajach wschodnich. Powodem ma być rzekome wykrywanie pałeczek salmonelli w polskim mięsie.

W ostatnim czasie w mediach panuje panika z powodu napływających informacji o rzekomym skażonym pałeczką salmonelli polskim mięsie sprzedawanym zagranicę, m.in. Litwa, Łotwa. Piotr Lisiecki na łamach Mediów Narodowych uspokajał opinię publiczną, iż z tym wirusem ludzkość radzi sobie doskonale oraz łatwo go zneutralizować.

Zobacz także: Cała prawda o ruchu Black Lives Matter. Kto NAPRAWDĘ stoi za zamieszkami w Stanach?

“Jesteśmy z tą chorobą obyci. Potrafimy się odpowiednio zabezpieczać. Nie jest ona problemem, w tym sensie, że wiemy jak przygotować i obrobić mięso oraz kurze jaja” – powiedział Prezes Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz.

Wyjaśnił również zakres działania hodowców w przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas produkcji drobiu – “Od wielu lat polscy hodowcy prowadzą bardzo restrykcyjny program zwalczania salmonelli na fermach. Chodzi o to, aby już od wczesnego etapu wykluczyć możliwość zakażenia” – informuje Piotr Lisiecki.

Jego zdaniem istnieją podejrzenia, iż ktoś próbuje sabotować polski rynek producentów drobiu, który w ostatnich latach coraz mocniej podbija europejskie i światowe rynki.

Zachęcał on również Polaków, korzystających z drobiu i kurzych jaj do odpowiedniej obróbki termicznej. Polecał także, osobne przechowywanie drobiu i jaj w domowych lodówkach oraz regularną dezynfekcję alkoholem.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY