Abp. Paglia: “Katolicki polityk nie może promować aborcji”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia abp. Vincenzo Paglia w ostatnim czasie przypomniał nauczanie Kościoła Katolickiego w sprawie aborcji. Podkreślił on prawo do życia dla dzieci nienarodzonych oraz przypomniał, iż człowiek dzieli się niezmiennie na dwie płcie. Wezwał również wiernych do głoszenia Prawdy.

W toku kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych przed wyborami prezydenckimi rozgorzała się w opinii publicznej debata na aborcją. Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia abp. Vincenzo Paglia postanowił dołączyć się do dyskusji i przypomnieć katolickie nauczanie w tej kwestii. Wezwał przywódców politycznych do ochrony życia nienarodzonego oraz do obrony ludzi starszych przed powszechniejącą eutanazją.

Zobacz także: Brexit. Boris Johnson stawia ultimatum w sprawie negocjacji z UE. Podał konkretną datę

Duchowny zaznaczył, iż Kościół Katolicki nie zamierza cenzurować polityków, lecz wykazywać ich błędy w głoszonych hasłach – “Są oni w błędzie, jednak nie chcemy ich potępiać. Kościół interesuje się przede wszystkim zbawieniem grzesznika. Spoczywa na nas odpowiedzialność, aby jego członkowie nawracali się na Ewangelię życia” – powiedział abp. Paglia.

Oprócz ochrony życia, Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia potępił również popieranie ideologii gender, podkreślając naturalny charakter ludzkiego stworzenia – “Katolicy muszą przypomnieć jej propagatorom, że cofają się oni do czasów przeddarwinowskich. Negują ewolucję, która tak ukształtowała nasz gatunek, że dzieli się ona na dwie płcie”.

“Kościół musi przestać grać jedynie w defensywie. Musimy być zawsze gotowi, aby być w stanie ukazać głębię i piękno tajemnicy chrześcijańskiej” – wezwał wiernych do obrony wartości ludzkiego życia oraz wiary katolickiej.

vaticannews.va

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY