PIS umocniło się na pozycji sondażowego lidera. Konfederacja trzecią siłą w parlamencie!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jeśli wybory parlamentarne miałby się odbyć w niedzielę, wówczas wyborczy sukces odniosłaby Zjednoczona Prawica. Poparcie dla obozu władzy oscyluje niezmiennie wokół 40 punktów procentowych. Badanie opinii publicznej wykazało, iż prawie każde z notowanych w nim ugrupowań, może cieszyć się ze wzrostu sondażowych słupków. Zbadano również prawdopodobną frekwencję, jakiej moglibyśmy oczekiwać, gdyby wybory odbyły się w dniu dzisiejszym.

Według badań IBRIS niezmiennie 5 ugrupowań przekroczyłoby próg wyborczy. Swą pozycję umocniła Zjednoczona Prawica, która od wielu tygodni nie schodzi z sondażowego piedestału.

Konfederacja przed Lewicą i Polskim Stronnictwem Ludowym!

Pierwsza część sondażu tyczyła się prawdopodobnej frekwencji wyborczej. 33,1% ankietowanych na pytanie o swój udział w wyborach odpowiedziało”Zdecydowanie Tak”. Innego zdania było 17,5 procenta badanych udzielających odpowiedzi”Raczej Tak”. Jak łatwo się domyślić frekwencja wyniosłaby, w takim układzie, nieco ponad 50%. Warto nadmienić, iż aż 43,5 procenta nie zamierza wziąć udziału w demokratycznym głosowaniu. Duży jest również odsetek niezdecydowanych wynoszący 5,9%.

Jeśli chodzi o badanie poparcia dla poszczególnych partii politycznych, na pierwszym miejscu plasuje się niezmiennie Zjednoczona Prawica. Obóz władzy może liczyć na 41,3 procenta głosów. Dobrym wynikiem może pochwalić się również Koalicja Obywatelska. Ugrupowanie zanotowało bowiem 28,6%. Na trzecim miejscu znajduje się Konfederacja. Ideowa prawica uzyskała w rzeczonym sondażu 8,4 procenta. Na czwartym miejscu znajduje się Lewica. Ugrupowanie, które w jesiennych wyborach uzyskało blisko 12-procentowy rezultat, straciło niemal połowę poparcia. Gdyby wybory odbyły się w niedzielę Lewica mogłaby liczyć na 6,7%. Nieco ponad progiem wyborczym znajduje się Polskie Stronnictwo Ludowe/ Koalicja Polska. Koalicja Pawła Kukiza i Władysława Kosiniaka Kamysza cieszyć się może 5,9-procentowym poparciem.

Wirtualna Polska

Czytaj także: Konfederacja uderza w Zjednoczoną Prawicę

Czytaj także: Marcin Horała dostawał groźby.

Zobacz także: Tresura w szkołach

Zobacz na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY