Joachim Brudziński o rekonstrukcji rządu:” PIS jest najważniejszym ugrupowaniem Zjednoczonej Prawicy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Trwa rekonstrukcja rządu. Według medialnych doniesień, kadrowe roszady, powodują tarcia w obozie uważanym dotąd za monolit. Warto przypomnieć, iż rzeczone zmiany rozpoczęły się już kilka tygodni temu. Z funkcji ministra zdrowia ustąpił bowiem Łukasz Szumowski, a rezygnację z szefowania MSZ-em ogłosił Jacek Czaputowicz. Zbigniew Rau i Adam Niedzielski zapoczątkowali więc serię kadrowych roszad w obozie Zjednoczonej Prawicy. Póki co trwają wewnątrzpartyjne negocjacje, które przybierają ostry ton. Joachim Brudziński studzi jednak nastroje. Polityk PIS-u akcentuje również, iż to jego ugrupowanie jest głównym komponentem obozu władzy.

Były szef MSWiA Joachim Brudziński skomentował rekonstrukcję rządu. Europoseł zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość pozostaje nadal najważniejszą częścią Zjednoczonej Prawicy.

Brudziński studzi emocje w kontekście rządowej rekonstrukcji

Joachim Brudziński wypowiedział się o rekonstrukcji rządu. Stwierdził, że różnice zdań w ramach koalicji są zjawiskiem naturalnym i absolutnie zrozumiałym:- Na tym polega polityka, że gra się różnymi skrzydłami. Akurat Solidarna Polska postanowiła tu, że tak powiem, zaostrzyć swoją retorykę. Warto jednak dodać, iż to Prawo i Sprawiedliwość jest tą partią, dzięki której zarówno Solidarna Polska, jak i politycy Porozumienia Jarosława Gowina mogą dzisiaj, jak to pan nazywa, rozpychać się łokciami oraz pełnić funkcje ministerialne. Należy zaakcentować, że to polityk PIS-u stoi na czele rządu, a prezesem tej partii jest Jarosław Kaczyński spajający tę naszą koalicję-artykułował polityk.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości wypowiedział się także w kontekście przywództwa w Zjednoczonej Prawicy:-Natomiast co do tej niesterowności czy do tego wymykania się sytuacji spod kontroli Jarosława Kaczyńskiego, to uspokajam pana redaktora i wszystkich telewidzów. A tym, którym bardzo by zależało na tym, żeby tutaj sytuacja wymknęła się spod kontroli, to mogę tylko przekazać, że musicie jeszcze długo, długo poczekać na to, aby rzeczywiście można było tutaj wysnuć taki oto wniosek, że Jarosław Kaczyński nie trzyma tych sterów mocno w swoich dłoniach. Dzisiaj jest niekwestionowanym liderem naszego obozu politycznego-mówił Brudziński.

Polityk dodał również, że jesteśmy przed rekonstrukcją tego rządu, która powinna dokonać się za kilka dni.

Wprost

Czytaj także: PiS umocniło się na pozycji sondażowego lidera

Czytaj także: Uwaga! Przeciek z podkarpackich struktur PIS

Zobacz także: Tresura w szkołach

Zobacz na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY