Trump ogłosił walkę z anarchistycznymi przybytkami. Bezprawne miasta stracą fundusze federalne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił wczoraj, iż jego administracja rozpoczęła proces zabierania funduszy federalnych zbuntowanym miastom, które przyzwoliły na utworzenie anarchistycznych terenów. Gubernator Nowego Jorku uważa takie postępowanie za niezgodne z prawem.

Wczoraj za pomocą Twittera, Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump poinformował o wdrożeniu procesu umożliwiającego zabranie funduszy federalnych niektórym miastom, które przyczyniły się do utworzenia anarchistycznych ośrodków. Sprawą mają zająć się Prokurator Generalny oraz Biuro ds. Zarządzania i Budżetu.

Zobacz także: Donald Trump krytykuje możliwość głosowania korespondencyjnego!

“Moja administracja nie pozwoli, aby z dolarów z podatków federalnych finansowane były miasta, które pozwalają na przekształcenie się w strefy bezprawia. Konieczne jest, aby rząd federalny dokonał przeglądu wykorzystania funduszy federalnych przez władze, które pozwalają na anarchię, przemoc i zniszczenia w amerykańskich miastach” – napisał przywódca Amerykanów.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1301315810485579776

Oskarżył on również administratorów Nowego Jorku, Portland, Seattle i Waszyngtonu o dopuszczenie do anarchii oraz zniszczenia przez protestujących mienia publicznego oraz prywatnego. Jego zdaniem winnym sytuacji w Nowym Jorku jest jego burmistrz Bill de Blasio wraz z grupą radnych, którzy obcięli potrzebne fundusze dla policji.

Biały Dom wezwał dyrektora ds. budżetu, aby w ciągu 30 dni wydał instrukcje, jak znaleźć sposób na przekierowanie funduszy anarchistycznych jurysdykcji.

“To jest bezprawne działanie Prezydenta!”

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo odpowiedział na przedstawione zarzuty oraz oskarżył lidera Stanów Zjednoczonych o podejmowanie działań niezgodnych z prawem. Swój tok rozumowania uzasadniał walką z koronawirusem.

“Prezydent Trump aktywnie starał się od pierwszego dnia ukarać Nowy Jork. Pozwolił, aby Nowy Jork wpadł w pułapkę Covid-19. Odmawia zapewnienia funduszy, które stany i miasta muszą otrzymać na odbudowę. Nie jest królem, nie może zapobiec przekazaniu miastu funduszy. To nielegalny czyn” – powiedział Cuomo.

Podobną argumentacją nie podpartą zapisami konstytucyjnymi oraz prawnymi posługuje się burmistrz Nowego Jorku – “Podczas gdy Donald Trump spędził ten rok, ukrywając się przed Covid-19, Nowy Jork prowadził walkę. Teraz próbujemy wyzdrowieć, a on kieruje pod naszym adresem niekonstytucyjne, polityczne groźby. Panie Prezydencie, do zobaczenia w sądzie. Pokonaliśmy cię tam wcześniej i zrobimy to ponownie” – odpowiedział przywódcy Stanów Zjednoczonych.

Pod wpisem gubernatora Nowego Jorku pojawiła się fala komentarzy przeciwników oraz zwolenników Donalda Trumpa. Według telewizji CBC New York prezydent, rozpoczynając proces odmowy dofinansowania, chce pozbawić Nowy Jork ok. 7,5 mld dolarów.

onet/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY