Konfederacja uderza w Zjednoczoną Prawicę:”Nepotyzm i kumoterstwo”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Posłowie Konfederacji, m.in. Jakub Kulesza.

/ fot. YT/Konfederacja

Zjednoczona Prawica jeszcze kilka lat temu artykułowała, iż podejmie szeroko zakrojone działania na rzecz walki z nepotyzmem i kolesiostwem. Co z tych obietnic pozostało?- Żona wiceministra cyfryzacji, która ukończyła studia językowa, a zajmuje się nadzorowaniem państwowej fundacji o charakterze przemysłowym. Kamila Andruszkiewicz natychmiast po wybuchu medialnego szumu ogłosiła rezygnację. Obsadzenie żony wiceministra na stanowisku prezesa dobrze prosperującej fundacji przelało jednak czarę goryczy. Lwia część polityków Prawa i Sprawiedliwości odcięła się od tej decyzji. Niemniej podobnych przykładów można mnożyć. Zwrócili na to uwagę działacze Konfederacji, którzy do publicznej przestrzeni wprowadzili hasło”Rodzina na swoim”.

Konfederacja wyraziła swoje zdanie dotyczące ostatnich kadrowych poczynań w kontekście państwowych fundacji oraz spółek skarbu państwa. Recenzja podnoszona przez ideową prawicę nie jest przychylna obozowi władzy.

Konfederacja z całą mocą przeciw nepotyzmowi

Warto nadmienić, iż Konfederacja nie jest pionierem w obszarze chwytliwych haseł opisujących kolesiostwo i nepotyzm w szeregach Zjednoczonej Prawicy. Pięciu się Bartłomieja Misiewicza w państwowych strukturach towarzyszyła lista”Misiewiczów”.Co kilka tygodni klasyfikacja była systematycznie powiększana przez kolejne”gwiazdy” najczęściej bliżej bądź dalej spokrewnione z politykami PiS-u. Rzeczoną inicjatywę ukuła Nowoczesna.

Na tym jednak nie koniec. Do licytacji na chwytliwe hasełka dołączyło Polskie Stronnictwo Ludowe. Ugrupowanie Władysława Kosiniaka Kamysza zaproponowało termin”Sami Swoi”, który wpisał się w lokalne działania ugrupowania rządzącego. Nie jest bowiem zaskoczeniem, iż duża ilość samorządowców postanowiła zgarnąć dla siebie część pieniędzy ze spółek skarbu państwa.

Była lista”Misiewiczów” Nowoczesnej,”Sami Swoi” PSL-u i jest”Rodzina na swoim” Konfederacji. Na Facebooku prawicowej formacji można znaleźć kilka przykładów nepotyzmu. Mowa o kuzynce premiera Morawieckiego, żonie Zbigniewa Ziobry czy stryju Andrzeja Dudy. Najwyraźniej”dobra zmiana”objęła przede wszystkim członków rodzin polityków Zjednoczonej Prawicy.

Wprost

Czytaj także: Marcin Horała dostawał groźby

Czytaj także: Kamila Andruszkiewicz rezygnuje z intratnej posady w państwowej fundacji

Zobacz także: Minister Edukacji ostrzega przed pochopnymi sądami

Zobacz na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY