Bosak o ogromnym zadłużeniu: “Gazociąg Nordstream 2 godzi w polski interes” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Krzysztof Bosak

/ Fot. YouTube/Media Narodowe

Wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak przedstawił swój pogląd na temat rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream 2. W jego odczuci godzi on w polski interes narodowy, poprzez ominięcie naszego kraju w tranzycie gazu ziemnego.

W związku z pikietą środowiska Konfederacji pod niemiecką ambasadą, Krzysztof Bosak wypowiedział się na temat rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nordstream 2 nazwany przez nich “gazociągiem Ribbentrop-Mołotow”. Jego zdaniem rurociąg, który pomija inne kraje w tym Polskę nie jest częścią tzw. solidarności europejskiej jak często podkreślają to niemieccy politycy oraz analitycy.

Zobacz także: Viktor Orban komplementuje Polskę: „Za dziesięć lat będzie potęgą gospodarczą”

“Na Zachodzie panuje ogromna rusofilia. Takim przykładem może być Francja, gdzie od skrajnej lewicy do skrajnej prawicy jest rusofilia wśród elit. Wśród zachodnich elit politycznych mało kto do Rosji podróżuje. Wielu zachodnich polityków i przedstawicieli elit zna Rosjan z relacji z przedstawicielami oligarchii rosyjskiej” – wyjaśniał.

Zdaniem wiceprezesa Ruchu Narodowego polscy dyplomaci powinni badać grunt oraz poznawać opinie innych nacji na temat Nordstream 2 – “Należy uświadamiać zagraniczną klasę polityczną o agresywnej polityce Rosjan, a także zachęcać do gry zespołowej wobec Rosji. Natomiast nie będzie woli w silnych państwach to żadne słowa, gesty ze strony polskiej tego nie zmienia” – powiedział Bosak.

Odniósł się również do sprawy nowego niemieckiego ambasadora w Polsce Arndta Freytaga von Loringhovena, który jest synem niemieckiego adiutanta w bunkrze Adolfa Hitlera – “Widziałem krytykę tej informacji o rzekomym adiutancie Hitlera. Szczerze powiedziawszy to bez znaczenia. Po pierwsze urodził się po wojnie, a z kolei jeśli w Polsce nie ma problemu z potomkami komunistycznych elit nawet wśród elit tzw. prawicy to nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy dyskwalifikować kogoś kto miał ojca w Wehrmachcie” – stwierdziła poseł Konfederacji.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY