Barbara Nowak: “Duża część młodzieży jest zmanipulowana” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem Mediów Narodowych była Barbara Nowak – małopolska kurator oświaty. W rozmowie odniosła się m.in. do niedawnego marszu środowisk LGBT, który odbył się w Krakowie.

29 sierpnia 2020 w Krakowie odbyła się manifestacja środowisk LGBT. Tego samego dnia odbyła się również kontrmanifestacja, w której uczestniczyła małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak.

“Modliłam się z różańcem w ręku, nie tylko za tych co zbłądzili, ale także za siebie. Była to dla mnie absolutnie normalna reakcja na zgromadzenie ludzi, którzy chcą zniszczyć mój świat. Niektóre osoby uczestniczące w tęczowej paradzie wykrzykiwały pod moim adresem bardzo wulgarne słowa, a nawet żądali mojego usunięcia. Młodzi ludzie mieli na sztandarach słowo “edukacja”, z którym ja się absolutnie zgadzam, jednak mamy zupełnie inny pogląd na sposób jej przeprowadzania” – powiedziała kurator.

Barbara Nowak pochwaliła się również, że udało jej się zaprosić na rozmowę grupę działaczy LGBT, aby przekonać ich do powrotu na drogę normalności.

“Gdy wracałam do domu ulicą Sławkowska natknęłam się na dużą grupę aktywistów. Zaczęli krzyczeć w moim kierunku niepochlebne słowa, więc podeszłam do nich i zaproponowałam rozmowę. Obustronnie stwierdziliśmy, że poruszane tematy wymagają dłuższej dyskusji, toteż zaproponowałam spotkanie w kuratorium, w przyszłym tygodniu. Obiecaliśmy sobie, że będziemy siebie nawzajem słuchać i porozmawiamy w cywilizowany sposób. Myślę, że dużo dobrego wyniknie z tego spotkania” – stwierdziła.

Niektórzy młodzi ludzie obrali złą hierarchię wartości

“Osoby z manifestacji LGBT z którymi miałam okazję rozmawiać mają zupełnie inne, hedonistyczne postrzeganie świata. Tematem, który zawsze poruszają w rozmowie jest płciowość. Byłam zdumiona, gdy młoda dziewczynka wyraziła swój sprzeciw wobec moich słów o posiadaniu jednego partnera. Według niej zawsze na pierwszym miejscu powinna być przyjemność, a nie tradycyjny porządek. To pokazuje, że to środowisko nie zetknęło się z naszym systemem wartości. Moim zdaniem zawiedliśmy wszyscy, jako społeczeństwo. Porzuciliśmy wszczepianie zasad tym młodym ludziom. Obecnie, prawa strona nie jest dla nich atrakcyjna. Rozpoczynający się właśnie rok szkolny powinien zostać jak najlepiej wykorzystany pod kątem kontaktu z młodym człowiekiem, aby zapobiegać takim wypaczeniom i wpajać uniwersalne wartości” – powiedziała Nowak.

Więcej poniżej:

Zobacz także: Rzecznik Praw Dziecka o wypowiedzi dotyczącej środków zmieniających płeć: „Ataki mnie nie zrażają”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY