Donald Trump krytykuje możliwość głosowania korespondencyjnego!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump.

Donald Trump zmierzy się niebawem z Joe Bidenem o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jeszcze kilka dni temu głowa tego kraju skrytykowała kandydata demokratów twierdząc, iż jest on koniem trojańskim socjalizmu, a jego hasła okraszone populizmem i pustymi frazesami. Sondaże są jednak nieubłagane. W niemal wszystkich póki co triumfuje Joe Biden. Obecny prezydent jest także jednym z najbardziej wpływowych krytyków głosowania korespondencyjnego. Według Trumpa taka forma doprowadzi z pewnością do licznych fałszerstw oraz nieporozumień.

Donald Trump ostro skrytykował ideę głosowania korespondencyjnego. Głowa USA twierdzi, iż nie jest ono demokratyczne ani bezpieczne.

Trump krytykuje głosowanie korespondencyjne

Donald Trump słynie w ostatnim czasie z głośnej krytyki wprowadzenia głosowania korespondencyjnego w kontekście wyborów prezydenckich 2020. Według Trumpa będą one sfałszowane i trudne do zaakceptowania:-Pozwólcie im to wysłać i niech pójdą głosować – mówił. – A jeśli system jest tak dobry, jak mówią, to oczywiście nie będą mogli głosować osobiście – dodał.

Inne zdanie co to tej sytuacji ma prokurator stanowy Josh Stein. Zaakcentował on, iż dwukrotne głosowanie jest absolutnie sprzeczne z prawem, a prezydent wzywa do jego łamania:-Dziś prezydent Trump skandalicznie zachęcał obywateli Północnej Karoliny do łamania prawa, żeby siać chaos w wyborach” – czytamy we wpisie na Twitterze. „ Oczywiście głosujcie, ale NIE głosujcie dwa razy! Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby w listopadzie utrzymano wolę ludu-napisał na swoim Twitterowym profilu.

Wiele głosów oskarża Trumpa o nawoływanie do złamania prawa. Inni sugerują, że chciał on jedynie wykazać ogromną nieskuteczność rzeczonego systemu wyborczego. Jak te słowa przełożą się na wynik wyborów prezydenckich? Przekonamy się za kila miesięcy.

Wprost

Czytaj także: Ostre starcie na sejmowej komisji

Czytaj także: Ksiądz Isakowicz- Zaleski ostro o pedofilii w kościele

Zobacz także: Chcą odwołać Ministra Edukacji Narodowej

Zobacz na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY