Chcą odwołać Ministra Edukacji Narodowej. Powód? Bierność wobec ofensywy LGBT w szkołach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W miniony piątek, 28 sierpnia, Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci wystosowało list otwarty do Premiera Mateusza Morawieckiego z wnioskiem o dymisję Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego. Powodem wystosowania tak daleko idącego wniosku jest – zdaniem autorów listu –  brak zaangażowania Ministerstwa w ochronę polskich dzieci przed agresywną ideologią LGBT.

Prezes Stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci, Magdalena Czarnik, w swoim wywiadzie dla DoRzeczy.pl[1] zwraca uwagę na opieszałość i brak zaangażowania Ministerstwa w przeciwdziałaniu seksualizacji dzieci. Czarnik zaznacza, że jej Stowarzyszenie wielokrotnie występowało do Ministerstwa w tej sprawie i za każdym razem reakcja oficjeli była niewystarczająca lub żadna. W dalszej części wywiadu możemy wyczytać, że obecnie Ministerstwo tłumaczy swoje zaniedbania w sprawie ochrony dzieci, posiłkując się argumentami związanymi z epidemią koronawirusa. Zdaniem Magdaleny Czarnik jest to temat zastępczy pozwalający odwrócić uwagę od prawdziwego problemu, bowiem jej Stowarzyszenie stale monitoruje obszar szkolnictwa publicznego i wskazuje, że tego typu zaniedbania są normą od co najmniej ośmiu lat.

Prezes zwróciła również uwagę, że do tej pory jedyną osobą związaną z państwową oświatą, która skutecznie przeciwstawia się agresywnej działalności środowisk LGBT, jest małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak. Tymczasem łódzkiemu Kuratorowi Oświaty, Grzegorzowi Wierzchowskiemu, nawet nie dano szansy przeciwdziałać seksualizacji w szkołach województwa łódzkiego, ponieważ został on odwołany ze swojego stanowiska zaraz po krytycznej wypowiedzi na temat środowisk LGBT, jakiej udzielił w wywiadzie na antenie TV TRWAM. Temat ten poruszyło również Stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości na początku minionego tygodnia, inicjując petycję[2] do ministra Dariusza Piontkowskiego, w której stanowczo domagało się wyjaśnienia sprawy i przywrócenia Grzegorza Wierzchowskiego na stanowisko łódzkiego Kuratora Oświaty.

Natomiast Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci, zarządzane przez Magdalenę Czarnik, w swoim liście otwartym[3] domaga się już wprost dymisji samego ministra Piontkowskiego, twierdząc, że „Ministerstwo Edukacji Narodowej lekceważy zagrożenia aktywnością tzw. środowisk LGBT, wyraża to m.in. brak reakcji na zgłaszane przez organizacje przypadki demoralizacji dzieci i łamania praw rodziców w szkołach, jak również dotychczasowy brak poparcia dla działań kurator Barbary Nowak, a obecnie zwolnienie kuratora Grzegorza Wierzchowskiego” oraz „Od lat obserwujemy realne zagrożenie seksualizacją nieletnich w placówkach edukacyjnych, w przestrzeni publicznej, za pośrednictwem organów instytucji publicznych – w tym samorządowych, jak biblioteki, domy kultury, teatry oraz w mediach publicznych. Promocja tzw. ideologii LGBT[…] odbywa się z wykorzystaniem autorytetu państwowych instytucji akademickich i naukowych oraz z wykorzystaniem środków publicznych”. Autorzy listu podkreślają również, że „bezczynność wobec zmasowanych ataków na dzieci i rodzinę, pozostaje w sprzeczności wobec priorytetów deklarowanych przez Pana Premiera i rząd PiS”.

Ponadto Stowarzyszenie Magdaleny Czarnik domaga się realizacji dziewięciu postulatów, z których najważniejszymi są wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej, uchwalenie obywatelskiego projektu ustawy „Stop pedofilii” oraz uściślenie prawa oświatowego, aby uniemożliwić seksedukatorom  dostęp do polskich dzieci. Niewątpliwie sprawa jest bardzo ważna, a problem bezczynności Ministerstwa w temacie przenikania do szkół osób o pedofilskich aspiracjach powinien być głośno komentowany przez wszystkie polskie media i organizacje pozarządowe. Dlatego też Stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz Stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości również wejdą w skład sygnatariuszy listu otwartego ws. dymisji ministra Piontkowskiego.


[1] https://dorzeczy.pl/kraj/151982/czarnik-zaniedbania-szefa-men-ws-lgbt-sa-skandaliczne-i-godza-w-polska-racje-stanu.html

[2] https://roty.pl/kampanie/stop-terrorowi-lgbt/

[3] https://stop-seksualizacji.pl/index.php/o-nas/co-zrobilismy/item/652-list-otwarty-do-premiera-morawieckiego-o-dymisje-ministra-edukacji-dariusza-piontkowskiego?fbclid=IwAR0x1djE6wC_VLQDloXofB3orsu4uQAr__7BECuiCb5S_W50Gil873VICRk

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY