Siemoniak: Chcę kandydować na szefa klubu PO

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. facebook

Chcę kandydować na szefa klubu Platformy Obywatelskiej, jeśli taka będzie wola Borysa Budki i większości platformy – powiedział wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak w RMF FM.

Tomasz Siemoniak był pytany o start w wyborach na szefa PO.

Jeśli to będzie w porozumieniu z Borysem Budką, jeśli to będzie wola większości klubu i misja, która łączy, a nie buduje konflikt, to chcę kandydować. Nie chcę kandydować jako zakładnik jakiejś strony czy w konflikcie – stwierdził w RMF FM wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

Kandydowałem przeciwko Borysowi Budce w styczniu, przegrałem te wybory, ale bardzo dobrze współpracujemy od stycznia – zapewnił. Nie wyobrażam sobie tego, że szukanie nowego szefa klubu miałoby budować jakikolwiek konflikt. Trzeba o tym spokojnie rozmawiać – podkreślił w RMF FM.

Tomasz Siemoniak był również pytany o Rafała Trzaskowskiego.

Rafał Trzaskowski nie szuka sobie dodatkowych zajęć. Zderza się z ogromnym oczekiwaniem, z ogromnymi nadziejami po wynikach wyborów – mówił w RMF FM wiceprzewodniczący PO.

Wyraźnie mówi o tym, że zarządzanie miastem jest najważniejsze, że ze względu na kryzys wokół rury (…) odłożył tamte plany. Myślę, że wszyscy to szanują i doceniają – dodał. Jego rola – jak wierzę, duża – w przyszłej polityce będzie wprost wynikała z tego, jak poradzi sobie w Warszawie z dodatkowymi sprawami – podkreślił Siemoniak.

Źródło: dziennik.pl, rmf.fm

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY