Dziś pikieta pod ambasadą Niemiec. Roty upominają się o reparacje wojenne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Roty Niepodległości

II wojna światowa wyrządziła Polsce i Polakom niewyobrażalne szkody. W latach 1939 – 1945 zginęło około 6 milionów polskich obywateli, a straty materialne szacuje się na 885 miliardów dolarów. Rzeczpospolita poniosła, więc największe straty biologiczne i materialne.

Niemcy przez lata odrzucali możliwość spłaty reparacji zasłaniając się konferencją w Poczdamie i umowami z ZSRR. Naród Niemiecki, który wyniósł do władzy Adolfa Hitlera i zgotował piekło na ziemi wielu narodom, w tym przede wszystkim Polakom, do dziś nie zadośćuczynił temu barbarzyństwu.

Niemcy, które kreują się na lidera Unii Europejskiej oraz wzór państwa praworządnego powinny wypłacić należne nam odszkodowania, z których prawnie nigdy nie zrezygnowaliśmy.

Dlatego o godz.18:00 1 września – w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej Roty Niepodległości zwołują pikietę pod ambasadą Niemiec w Warszawie przy ul. Jazdów 12/2, podczas której organizatorzy i uczestnicy będą domagać się od rządu Republiki Federalnej Niemiec podstawowej uczciwości i wypłaty reparacji wojennych dla Polski.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY