Współpraca polsko-ukraińska w sferze podatkowej. Ministrowie finansów podpisali wspólną deklarację

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot.TT/@MF_GOV_PL

Dziś polski oraz ukraiński Minister Finansów podpisali wspólną deklarację o walce naszych państw z oszustami podatkowymi. Podobną umowę Polska podpisała w czerwcu z Słowacją. Z inicjatywą podpisywania solidarności podatkowej z polskimi sąsiadami wyszedł kilka miesięcy temu Premier Mateusz Morawiecki.

W Kijowie podpisano dzisiaj deklarację o wspólnej walce z oszustami podatkowymi oraz zwalczającą zawirowania przy egzekwowaniu podatku VAT. Ceremonia z podpisania umowy, kończy trwającą od wczoraj podróż polskiego ministra finansów Tadeusza Kościńskiego na Ukrainie.

Zobacz także: Hoga: „Broń jest po to, aby chronić życie niewinnych” [WIDEO]

“Skuteczna walka z oszustwami podatkowymi to wzrost bezpieczeństwa naszych obywateli i przedsiębiorców. To też stabilny wzrost dochodów budżet. i wzmocnienie realizacji naszych kluczowych polityk publicznych” – powiedział mediom Kościński.

“Zależy nam na tym, aby bezpieczeństwo firm i równe zasady konkurencji były obowiązującym w każdym kraju standardem, chroniącym zarówno działalność ukraińskiego przedsiębiorcy w Polsce jak i polskiego na Ukrainie” – tłumaczył wcześniej z kolei wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Podobną umowę polski rząd podpisał w czerwcu w Bratysławie. Słowacja stała się wówczas pierwszym krajem, z którym Polska rozpoczęła współpracę w zakresie walki z przestępcami podatkowymi. Według Ministerstwa Finansów, taką inicjatywę zaproponował kilka miesięcy temu Premier Mateusz Morawiecki.

Media Narodowe/księgowosc.info.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY