Rzymkowski o pensjach polityków: “Podwyżek najbardziej potrzebują członkowie rządu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W wywiadzie udzielonym dla “Radia Wnet” poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rzymkowski wypowiedział się na temat toczącego się w ostatnich tygodniach sporu nad ustawą o podwyżkach dla polityków. Polityk uważa, że członkowie rady ministrów zarabiają za mało oraz podkreśla czasowy charakter ich pracy.

Poseł Tomasz Rzymkowski w swojej wypowiedzi zaznaczył, że ministrowie zamykają sobie drogę do spełniania swojego wykształcenia w innych sektorach prywatnych, obejmując miejsce w gabinecie rządu – “Koszt wynajęcia mieszkania w Warszawie. Utrzymanie się w Warszawie, prowadzenia dwóch gospodarstw domowych, swojego podstawowego i tego w Warszawie za 7 tys. to nie lada wyczyn” – mówił polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także: Tomasz Rzymkowski: Zbigniew Rau znakomicie odnajdzie się w nowej roli

Konieczność podwyżek dla polityków argumentował również czasowym charakterem pracy ministra – “Wiceministrem się bywa, to jest zależne od szefa resortu, premiera. Jeśli wiceminister mieszka w Szczecinie czy na Śląsku, to musi utrzymać gospodarstwo domowe. Nie wyobrażam sobie by ktoś, kto zostaje wiceministrem, a miał dom poza Warszawą, sprzedawał go po nominacji, by po pół roku wracać” – podkreślił.

Ekonomiści wyliczają tymczasem, że większość Polaków nie zarabia więcej, niż 3 tys, brutto. Niedawno posłowie chcieli podnieść sobie pensje, ale nie tylko sobie – również senatorom, prezydentowi, ministrom czy właśnie wiceministrom. Projekt wzbudził tak dużą krytykę, że ostatecznie po zagłosowaniu za nim w piątek, politycy opozycji wycofali się z poparcia dla niego w poniedziałek. W dodatku wkrótce rekonstrukcja rządu oraz zmiany w samej strukturze – wkrótce ma być mniej ministerstw w Polsce.

onet/radiownet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY