Katastroficzne skutki huraganu Laura. Setki tysięcy osób w USA bez dostępu do prądu elektrycznego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. NASA, wikimedia commons

W południowych stanach USA trwa liczenie szkód wyrządzonych przez huragan Laura. Dotychczas według oficjalnych informacji zginęło sześć osób, które głównie zostały przygniecione przez złamane drzewa. Blisko 900 tysięcy osób w Luizjanie, Teksasie oraz w Arkansas zostało bez prądu elektrycznego.

Amerykańskie władze choć przewidywały znacznie większe zagrożenie z powodu silnego huraganu Laura to jednak mocne porywy wiatru spowodowały wiele uszkodzeń budynków w południowych stanach, a także śmierć sześciu osób, które zostały przygniecione przez uszkodzone drzewa. W jednym z zakładów chemicznych doszło również do pożaru, który został już opanowany.

Zobacz także: Premier apeluje do Rosji o wycofanie się z interwencji na Białorusi

Mieszkańcy Luizjany, Teksasu oraz Arkansas mierzą się obecnie z problemem dostawy prądu elektrycznego, gdzie obecnie od niego zostało odciętych 867 tysięcy osób. Huragan Laura zdaniem władz oraz ekspertów wciąż stanowi zagrożenie dla obywateli pozostałych stanów, znajdujących się na drodze burzy tropikalnej.

https://twitter.com/eliasalvaradony/status/1298965871692480512

“Wciąż wyrządza szkody i stanowi zagrożenie dla życia” – powiedział gubernator Luizjany, John Bel Edwards. Jego zdaniem jest to najpotężniejszy żywioł, jaki nawiedził ten stan.

Prędkość huraganu wyniosła 240 kilometrów na godzinę. Laura przewyższyła pod tym względem Katrinę, która uderzyła w 2005 roku i wyrządziła duże szkody w Nowym Orleanie. 

interia/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY