Winnicki i Zawisza nawołują do zachowania umiaru w kontekście Białorusi:-“Powinniśmy kierować się przede wszystkim polskim interesem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem program”Temat dnia”na kanale”Media Narodowe”był Artur Zawisza, a za pośrednictwem połączenia telefonicznego krótki komentarz dotyczący kwestii białoruskiej wygłosił lider Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki. Cała dyskusja osadzona była w kontekście sytuacji jaka ma miejsce na Białorusi oraz sprawy nadzwyczajnego spotkania, które zainicjował premier Mateusz Morawiecki.

W”Temacie dnia”Artur Zawisza oraz Robert Winnicki skomentowali poczynania rządu w kontekście działań dotyczących sytuacji na Białorusi. Nie obyło się także bez uwag tyczących się nadzwyczajnego spotkania, którego pomysłodawcą był prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki.

Winnicki komentuje spotkania dotyczące sytuacji na Białorusi

Poseł Winnicki skomentował polityczne spotkanie dotyczące sytuacji na Białorusi:-Było to ponad trzygodzinne spotkanie. Warto podkreślić, iż uczestniczyły w nim wszystkie siły polityczne. Konfederacja bardzo dokładnie naszkicowała swój schemat działań w kontekście sytuacji na Białorusi. Przede wszystkim akcentowaliśmy potrzebę uszanowania suwerenności narodu białoruskiego. Polska powinna zachować daleko idącą wstrzemięźliwość w kontekście ingerencji w sprawy rzeczonego państwa. Podnieśliśmy także wątek zabezpieczenia interesu polskich mniejszości narodowych na terenie Białorusi-stwierdził Winnicki.

Dopytywany o ogólną konkluzję spotkania stwierdził, iż wybrzmiewa ona w haśle”niepodległego i silnego państwa białoruskiego”. Poseł nie ukrywał rozczarowania stroną lewicowo-liberalną:- Rządzący potraktowali nasze postulaty z dużą racjonalnością. Jestem natomiast ogromnie rozczarowany postawą polityków Lewicy oraz Platformy Obywatelskiej. Odnosili się oni bowiem tylko i wyłącznie do sprawy interesu narodu białoruskiego, a zapomnieli wspomnieć o roli jaką w tej sprawie powinna odegrać Polska-zaznaczył lider Ruchu Narodowego.

Winnicki wspomniał, że prawdopodobnie spotkanie dotyczące pokrewnej tematyki odbędzie się jeszcze przynajmniej raz:- Została zawarta niepisana umowa, iż premier Morawiecki zwoła jeszcze raz podobne spotkanie. Nie wyobrażam sobie, żeby zabrakło na nim głosu Konfederacji-wyartykułował.

Artur Zawisza nawołuje do wstrzymania się z radykalnymi interwencjami

Znany działacz narodowy Artur Zawisza był drugim gościem Iwony Orłowskiej. W podobnym tonie odniósł się on do kwestii postawy jaką rząd polski w związku z sytuację na Białorusi powinien obrać:-Przede wszystkim zgoda ponadpartyjna w kontekście prowadzenia polityki zagranicznej jest bardzo dobrym posunięciem. Ważne, aby w przestrzeni publicznej ukuło się przekonanie, iż możemy różnić się wewnętrznie, ale na arenie międzynarodowej mówimy jednym, polskim głosem-mówił.

Zawisza nawiązał także do sprawy wyborów prezydenckich na Białorusi:-Zdrowy rozsądek każe nam domniemywać, iż przewaga prezydenta Łukaszenki została wyolbrzymiona. Nie mamy jednak żadnych jednoznacznych dowodów wskazujących, iż w rzeczywistości Łukaszenka przegrał te wybory. Właśnie z tego powodu Polska nie powinna opowiadać się po żadnej ze stron konfliktu-skonkludował.

Rozmowa z Robertem Winnickim i Arturem Zawiszą dostępna jest na kanale”Media Narodowe” na platformie You Tube

Czytaj także: Paweł Kryszczak ostro o niemieckich rozliczeniach wobec Polski

Czytaj także: Rzymkowski: Zbigniew Rau znakomicie poradzi sobie w nowej roli

Zobacz także: Andrzej Duda dokonał zaprzysiężenia dwóch nowych ministrów

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY