Trzaskowski wrócił z urlopu i przedstawił zarys funkcjonowania nowego ruchu obywatelskiego. Czy ma on szanse na sukces?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rafał Trzaskowski powrócił niedawno z urlopu. Włodarz Warszawy naszkicował obraz zainicjowanego przez siebie ruchu obywatelskiego pod szumną nazwą”Nowa Solidarność”. Ma on skupiać w sobie osoby, dla których działalność społeczna ma charakter priorytetowy, ale nie chcą mieszać się w partyjne wojenki. Do idei sceptycznie podchodzi Donald Tusk. Zdaniem byłego premiera, obywatelskiego wzmożenia nie można utrzymać przez 3 lata. Najwyraźniej innego zdania jest jego opozycyjny kolega Rafał Trzaskowski. Polityk śmiało wbija szpilę Platformie i szkicuje wizję nowego ruchu, który miałby na trwałe zmienić polską scenę polityczną.

Rafał Trzaskowski powrócił z urlopu. Odniósł się on do kwestii nowego ruchu o nazwie”Nowa Solidarność”. Zaatakował on także własne ugrupowanie.

Trzaskowski uderza w PO”Czas opozycji totalnej dobiegł końca”

Na antenie TVN 24 Rafał Trzaskowski odniósł się do wizji politycznej jaka powinna przyświecać Platformie Obywatelskiej:- PO musi się zmienić. Musi się otworzyć na nowych ludzi. Musi mieć wyrazisty program. Kluczowym jest, by posiadała nowe sposoby wyłaniania swoich członków, tak, aby stać się partią o charakterze szerokim i masowym. W tej chwili nie jest wcale łatwo przystąpić do PO , i to jak i wiele innych aspektów chcemy zmienić- zaakcentował Trzaskowski.

Włodarz Warszawy krytycznie odniósł się także do kontestowania każdego posunięcia Prawa i Sprawiedliwości:- Jeżeli ktoś ma takie oczekiwania jak część komentatorów, że oto ja będę od rana do nocy punktował PIS i że będę się zachowywał tak jak partia polityczna, to najwyraźniej nie rozumie tego, co jest zapotrzebowaniem dzisiejszego życia politycznego w kraju. Od komentowania, od codziennej walki, są partie polityczne-stwierdził.

Wspomniał on również, iż formuła opozycji totalnej jest nietrafiona:-Trzeba punktować PiS, ale z drugiej strony nie można być opozycją totalną. Należy docierać również do tych wyborców, którzy mają tylko i wyłącznie jedno źródło informacji, bo inaczej nie wygramy-podkreślił Trzaskowski.

Do Rzeczy

Czytaj także: Winnicki i Zawisza nawołują do zachowania umiaru w kontekście Białorusi

Czytaj także: Rzymkowski: Zbigniew Rau świetnie poradzi sobie w nowej roli

Czytaj także: Hołownia: Stowarzyszenie Polska 2050 uzyskało osobowość prawną

Najnowszy materiał na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY