Tomasz Rzymkowski: Zbigniew Rau znakomicie odnajdzie się w nowej roli

Dodano   0  
  Loading

/ fot. Wikipedia Commons

Tomasz Rzymkowski poseł Prawa i Sprawiedliwości był gościem Iwony Orłowskiej w kolejnym wydaniu”Mediów Narodowych”. Polityk wypowiedział się na temat rekonstrukcji rządu, nowych ministrów, a także poruszona została kwestia powrotu dzieci do szkół.

Tomasz Rrzymkowski był poniedziałkowym gościem”Mediów Narodowych”. Polityk opowiedział o planach rekonstrukcji rządu oraz swoich zapatrywaniach odnoszących się do wyboru nowych ministrów.

Rzymkowski pozytywnie o zaprzysiężonych ministrach

Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do planu rekonstrukcji rządu:-Plan jest niezwykle ambitny. Pragniemy okrojenia składu gabinetów przynajmniej o połowę. Ta decyzja motywowana jest chęcią przyspieszania procesu decyzyjności, który nie zawsze skorelowany jest z liczbą urzędników danego ministerstwa-zaznaczył polityk.

Rzymkowski skomplementował również nowego ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Rau:- Nie czyniłbym zarzutu z faktu, iż pan profesor nie posiada doświadczenia w służbie dyplomatycznej. Nowy minister jest człowiekiem o bardzo wyrazistych, konserwatywnych i narodowych poglądach. Wykazuje się też dużą zasadniczością w kontekście narastających sporów o charakterze cywilizacyjnym. Myślę, że ta nominacja będzie punktem zwrotnym w kształtowaniu polskiej polityki zagranicznej po 1989 roku- stwierdził.

Poseł był również pytany o wybór Adama Niedzielskiego na nowego ministra zdrowia:-Może taka zmiana jest potrzebna. Myślę, że jego ekonomiczne wykształcenie może być jego zaletą. Nie znam osobiście Adama Niedzielskiego, ale pragnę zaznaczyć, iż nawet opozycyjne ugrupowania przyjęły tę kandydaturę z dużą dozą optymizmu- dodał.

Tomasz Rzymowski odniósł się także do głośnego ostatnio wątku powrotu dzieci do szkół. Polityk uważa, iż taki powrót stanowi konieczność, a faktyczna przerwa od szkoły była w tym roku najdłuższa w histrorii.

Całą rozmowa z posłem Prawa i Sprawiedliwości dostępna jest poniżej

Czytaj także: Andrzej Duda dokonał zaprzysiężenia dwóch nowych ministrów

Czytaj także: Hołownia: Stowarzyszenie Polska 2050 uzyskało osobowość prawną

Zobacz także: Ukraina:Stan chorej na COVID-19 Juli Tymoszenko jest krytyczny

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY