Paweł Kryszczak ostro o niemieckich rozliczeniach wobec Polski: “Wiele niewinnych rodzin wciąż nie otrzymało reparacji”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem Agnieszki Jarczyk był koordynator “Rot Marszu Niepodległości” na terenach Warszawy. Kryszczak opowiedział o organizacji obchodów związanych z rocznicą powstania warszawskiego. Bardzo krytycznie odniósł się także do kwestii zadośćuczynienia Niemiec za zbrodnie jakich rzeczony naród dopuścił się wobec Polski. Według działacza wciąż wiele rodzin nie otrzymało reparacji z tytułu poniesionych krzywd.

Koordynator”Rot Marszu Niepodległości”naszkicował sposób przebiegania procesu przygotowawczego do ważnych dla patriotów wydarzeń. Odpowiedział również na pytania dotyczące nieuregulowanej kwestii odszkodowań za popełnione przez naród Niemiecki zbrodnie podczas II wojny światowej.

Kryszczak zdecydowanie o niemieckich powinnościach w kontekście zbrodni na narodzie polskim

Gość w pierwszej części pytany był o ocenę marszu z okazji 76 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego:-Myślę, że był to bardzo dobry marsz zarówno pod względem organizacyjnym jak i frekwencyjnym. Prócz ekscesów środowisk LGBT, obyło się bez jakichkolwiek zakłóceń. Przypisuję, więc temu wydarzeniu pełen sukces- zaakcentował.

Prowadząca podniosła wątek procesu przygotowawczego, który z powodu pandemii COVID-19 był w tym roku utrudniony:-Przygotowania niosą ze sobą potężny wysiłek o charakterze organizacyjnym. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, iż ten proces trwa zaledwie kilka godzin w przededniu marszu. Jednak w rzeczywistości czas ten sięga nawet 1.5 miesiąca. Podobnie sytuacja ma się w kontekście marszu niepodległości. Do jego organizacji potrzebne są miesiące wytężonej pracy-stwierdził Kryszczak.

W dalszej części działacz społeczny podkreślił, iż środowiska patriotyczne były ukontentowane organizacyjnym aspektem marszu.

Agnieszka Jarczyk dopytywała gościa o kwestię rozliczeń niemieckich zbrodni na narodzie Polskim:- Naród niemiecki zaatakował Polskę łamiąc tym samym wszystkie pakty i umowy o charakterze międzynarodowym. Największą zbrodnią nazistów było zbrojne unicestwienia znaczącej części polskiej tkanki społecznej. Prócz tego warto zwrócić uwagę na ogromne zniszczenia jeśli chodzi o sferę materialną. Niemieckie ekscesy zaowocowały osłabieniem naszej pozycji na arenie międzynarodowej, czego rezultatem stało się pogrążenie narodu polskiego w odmętach komunizmu. Wciąż te zbrodnie nie są rozliczone, a bardzo wiele rodzin do dziś czeka na zadośćuczynienie-mówił.

Cała rozmowa dostępna jest na kanale” Media Narodowe” na portalu You Tube

Czytaj także: Tomasz Rzymkowski: Zbigniew Rau znakomicie odnajdzie się w nowej roli

Czytaj także: Ukrania: Stan chorej na COVID-19 Juli Tymoszenko jest krytyczny

Czytaj także:Hołownia: Stowarzyszenie Polska 2050 uzyskało osobowość prawną

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY