Trzaskowski sformułuje nowy ruch obywatelski. O odejściu z PO nie ma jednak mowy!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Wikipedia

Rafał Trzaskowski ponad miesiąc temu zapowiedział, iż zamierza spożytkować zgromadzoną wokół niego obywatelską energię. Wraz z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej zapowiedział on powstanie” Nowej Solidarności”. Projekt ten ma ogniskować w sobie obywateli chcących angażować się na kanwie społecznej, ale dystansujących się od bieżących partyjnych wojenek. Okazuje się jednak, iż włodarz Warszawy nie zamierza rezygnować z funkcji wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Rafał Trzaskowski kilka tygodni temu zapowiedział zainicjowanie nowego projektu obywatelskiego. Ma on nosić nazwę” Nowa Solidarność”. Ruch społeczny oparty będzie na działaniach dążących do wywarcia presji na obecnie rządzących. Nie ma mieć jednak konotacji ze ściśle partyjnymi strukturami.

Trzaskowski nie zrezygnuje z funkcji wiceprzewodniczącego PO

Rafał Trzaskowski powrócił z wakacyjnego urlopu. Według medialnych doniesień ma on zacząć formułować zapowiedziany przez siebie ruch obywatelski. Włodarz Warszawy ciągle rośnie w strukturach PO. Słabnie natomiast pozycja przewodniczącego Borysa Budki, który skompromitował się w kontekście partyjnych podwyżek. Znana lewicowo-liberalna publicystka Eliza Michalik domagała się nawet ustąpienia przez Budkę z funkcji.

Co warte odnotowania nowy pomysł wysunięty przez Trzaskowskiego ma stanowić odpowiedź na dobry wynik prezydenta miasta stołecznego w minionych wyborach. Ruch ma ogniskować osoby żywo zaangażowane w działalność na polu społecznym, które nie chcą wchodzić w ściśle polityczne struktury. Część polityków Koalicji Obywatelskiej obawia się jednak, iż podkopie to struktury partyjne. Sam zainteresowany zaprzecza jednak tym wątpliwościom. Według Rafała Trzaskowskiego” Nowa Solidarność” nie będzie konkurencyjna wobec opozycyjnego obozu.

Celem” Nowej Solidarności” będzie zbieranie podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw. Pierwszy z nich dotyczyć ma podwyższenia kwoty wolnej od podatku. Wedle medialnych doniesień Trzaskowski nie zamierza rezygnować z funkcji wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Wprost

Czytaj także: Wicepremier Emilewicz krytykuje drakoński postulat Ziobry

Czytaj także: Andrzej Sośnierz pozytywnie o ziołolecznictwie

Zobacz także: Nowy rok szkolny w cieniu pandemii

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY