Seksualizacja dzieci w przestrzeni publicznej. Netflix przeprasza za twerkujące jedenastolatki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ FOT. PIXABAY

Specjalizująca się w branży streamingowej amerykański gigant Netflix po wypuszczeniu krótkiego spojleru reklamującego nowy film wywołał szeroko komentowaną aferę. Zamierzali oni wypuścić wkrótce materiał o jedenastoletniej Amy zafascynowanej popularnym wśród nastolatek twerkingiem mający podtekst seksualny. Platforma zmieniła materiały promocyjne oraz wystosowała przeprosiny.

Kilkanaście godzin po zamieszczeniu materiałów promocyjnych przez internetową społeczność przeszła negatywna fala komentarzy pod adresem francuskiego film pt. Cuties (Ślicznotki – red.), gdzie zaprezentowano historię 11-letniej Amy pragnącej szkolić się w tzw. twerkingu, który ma podtekst seksualny i jest szeroko stosowany przez nastolatki i dorosłe kobiety.

Zobacz także: Decyzja o podziale Mazowsza zapadnie na początku września

“11-letnia Amy zafascynowała się zespołem tańca erotycznego. Mając nadzieję na dołączenie do niego, odkrywa swoją kobiecość wbrew tradycjonalistycznej rodzinie” – zostało napisane w pierwotnej formie promocji.

Po fali negatywnych komentarzy, zarząd spółki Netflix postanowił przeprosić za kontrowersyjne materiały, w których to w jednoznaczny sposób ukazano profile dziewczynek.

“Bardzo nam przykro z powodu nieodpowiedniej grafiki, jakiej użyliśmy podczas promocji Mignonnes/Cuties. Nie było to w porządku, ani też odpowiednie dla zaprezentowania francuskiego filmu, który otrzymał nagrodę Sundance” – napisano w oświadczeniu.

Netflix spotkał się też z oskarżeniami o seksualizację dzieci i pytaniami o to, kto zatwierdził taki film. Jeden z internautów skontaktował się z obsługą platformy streamingowej w tej sprawie. W odpowiedzi usłyszał, że serwis „inwestuje w różnorodne treści z całego świata”, a za pomocą ocen i zwiastunów chce pomóc swoim odbiorcom w „dokonywaniu właściwych wyborów”.

Choć zmieniono opis oraz materiał promocyjny na bardziej neutralny, to użytkownicy platformy oraz reszta społeczeństwa domaga się usunięcia kontrowersyjnego francuskiego filmu z serwisu.

Warto również zwrócić uwagę na istotny aspekt w tej sprawie. Bowiem zmieniono ograniczenie wiekowe dla odbiorców i Netflix oznaczył film jako materiał dla osób powyżej 16. roku życia.

tvp.info

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY