Pikieta pod ambasadą RFN: “Żądamy reparacji od Niemiec!” [WYDARZENIE]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Roty Niepodległości

Pierwszego września o godzinie 18. rozpocznie się pikieta pod ambasadą RFN organizowana przez Roty Niepodległości. Celem manifestacji będzie poruszanie kwestii reparacji wojennych od Niemiec.

Roty Niepodległości organizują 1. września manifestację pod ambasadą Republiki Federalnej Niemiec. Pikieta ma na celu wywarcie presji na niemieckim rządzie do spłaty reparacji wojennych zaległych Polsce za szkody wyrządzone podczas II Wojny Światowej.

Zobacz także: Wsparcie dla rolników po epidemii. Prezydent podpisał odpowiednie ustawy

“Niemcy przez lata odrzucali możliwość spłaty reparacji zasłaniając się konferencją w Poczdamie i umowami z ZSRR. Naród Niemiecki, który wyniósł do władzy Adolfa Hitlera i zgotował piekło na ziemi wielu narodom, w tym przede wszystkim Polakom, do dziś nie zadośćuczynił temu barbarzyństwu” – argumentują swoje racje organizatorzy.

https://www.facebook.com/events/2026034200864271

“Niemcy, które kreują się na lidera Unii Europejskiej oraz wzór państwa praworządnego powinny wypłacić należne nam odszkodowania, z których prawnie nigdy nie zrezygnowaliśmy” – czytamy w zapowiedzi.

Pikieta rozpocznie się o godzinie 18. pod ambasadą Niemiec przy ul. Jazdów 12/2. Wydarzenie zaplanowano w dzień rozpoczęcia II Wojny Światowej.

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY