Miller komentuje odejście Czaputowicza:”Odchodzi z tego samego powodu co Szumowski”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Leszek Miller

Leszek Miller / wikimedia commons/Lukaspl

Były premier Leszek Miller odniósł się do rezygnacji Jacka Czaputowicza z funkcji ministra spraw zagranicznych. Zdaniem byłego lidera SLD, a obecnie eurodeputowanego dymisja ministrów zdrowia oraz spraw zagranicznych jest motywowana podobnymi pobudkami. Przypomnijmy, że Jacek Czaputowicz to już trzeci w tym tygodniu polityk Zjednoczonej Prawicy, który odszedł z rządu. We wtorek rezygnację z funkcji ministra zdrowia ogłosił Łukasz Szumowski, a dzień wcześniej wiceminister Jacek Cieszyński. Do sprawy rezygnacji Czaputowicza odniosło się już wielu prominentnych polityków. Decyzję ministra skrytykował m.in. Radosław Sikorski. W podobnym tonie wypowiedział się również jego opozycyjny kolega Leszek Miller.

Leszek Miller skomentował sprawę rezygnacji Jacka Czaputowicza. Zdaniem polityka dymisja Szumowskiego i szefa MSZ łączą się w zasadniczy sposób.

Miller ostro o dymisji Szumowskiego i Czaputowicza

Leszek Miller odniósł się do odejścia Jacka Czaputowicza:-Myślę, że zarówno minister Łukasz Szumowski jak i minister Jacek Czaputowicz składają dymisję z tego samego powodu. Albo wiedzą, albo przeczuwają, że w nowym rozdaniu nie ma dla nich miejsca i wolą sami podać się do dymisji, niż być na nią skierowanymi- zaakcentował były premier.

Eurodeputowany przypomniał także słowa Jarosław Kaczyńskiego, który objęcie funkcji przez Jacka Czaputowicza określał mianem”eksperymentu”:-Od początku dawał do zrozumienia, że to nie jest trwałe rozwiązanie. I ten eksperyment właśnie dobiegł końca- zaznaczył Miller.

Zdaniem Millera Czaputowicz z nieoficjalnych źródeł mógł dowiedzieć się, iż nie ma co liczyć na utrzymanie stanowiska, co popchnęło go do wcześniejszej rezygnacji. Według polityka Polska w kontekście konfliktu na Białorusi nie odgrywa istotnej woli. Były premier dodał, iż szef MSZ nie podjął dialogu z władzami białoruskimi czy chociażby tamtejszą opozycją.

Polityk zwrócił uwagę, że obecny szef MSZ nie pełni właściwie żadnej istotnej roli w polskich relacjach na arenie międzynarodowej. Stwierdził ponadto, że zarówno Kaczyński jak i prezydent Andrzej Duda chcą kreować politykę zagraniczną i w tej sytuacji przyszły szef resortu będzie miał niezwykle utrudnione zadanie.

Wirtualna Polska

Czytaj także: Czaputowicz opuszcza MSZ

Czytaj także: Cała Rada Europejska dziękowała Polsce

Czytaj także: Polska z ogromną dziurą budżetową

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY