Włochy: 400 euro kary za naruszenie przepisów noszenia maseczek

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dziewczynka w maseczce.

/ fot. Canva/Pexels

400 euro wynosi we Włoszech kara za złamanie nowych przepisów noszenia maseczek, wprowadzonych przez rząd w związku z notowanym ostatnio wzrostem przypadków zakażeń i częstym zjawiskiem tworzenia się skupisk, zwłaszcza podczas nocnego życia młodzieży.

Najważniejsze decyzje podjęte przez Radę Ministrów to nakaz zamknięcia dyskotek i sal tanecznych w całym kraju, już oprotestowany przez ich właścicieli, a także wymóg noszenia maseczek od godziny 18.00 do 6.00 rano we wszystkich miejscach na otwartej przestrzeni, w których nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego. Jak się zauważa (https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C701167%2Cwe-wloszech-400-euro-kary-za-naruszenie-przepisow-noszenia-maseczek.html), to nowe rozporządzenie dotyczy nie tylko miejsc nocnego życia towarzyskiego w rejonie barów, ale wszelkich przestrzeni publicznych takich, jak place, ulice, nadmorskie promenady.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w okólniku rozesłanym do lokalnych władz zaleciło skrupulatne kontrole przestrzegania przepisów. Patrole sił porządkowych mają sprawdzać, czy ludzie w zatłoczonych miejscach na powietrzu mają maseczki i czy zamknięte zostały wszystkie dyskoteki.

Krajowe stowarzyszenie ich właścicieli zapowiedziało, że decyzję o zamknięciu lokali zaskarży do sądu administracyjnego , gdzie domagać się będzie jej uchylenia i natychmiastowego otwarcia dyskotek. ,,Stały się one kozłem ofiarnym. Nie czujemy się odpowiedzialni” za zakażenia- stwierdził prezes stowarzyszenia Maurizio Pasca.

Źródło: PAP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY