Łukaszenka podzieli się władzą na Białorusi? Stawia warunek

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka powiedział w poniedziałek, że w kraju nie będzie nowych wyborów prezydenckich i że nie zrobi niczego pod presją. Łukaszenka mówił o tym na spotkaniu z robotnikami w Mińskiej Fabryce Ciągników Kołowych (MZKT). Zadeklarował, że jest gotów podzielić się kompetencjami szefa państwa, „jednak nie pod presją i nie poprzez ulicę.

„Nigdy nie doczekacie się ode mnie, abym zrobił coś pod presją. Nie będzie ich (wyborów-PAP)” – powiedział Łukaszenka, cytowany przez agencję Interfax-Zapad.

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zadeklarował w poniedziałek, że jest gotów podzielić się kompetencjami szefa państwa, „jednak nie pod presją i nie poprzez ulicę (protesty uliczne – PAP)”. Przypomniał, że trwa praca nad wariantami zmian w konstytucji.

CZYTAJ TAKŻE:

Jest nowy postulat ruchu BLM. Chcą, aby Biali oddali swoje domy Czarnym

Kolejny przejaw walki ze „stereotypami płciowymi”. Powstają genderowe sklepy z zabawkami

Szef ukraińskiego MSZ: „To zaszczyt zostać nazwanym w Polsce ukraińskim nacjonalistą”

„Nie można pozostawiać tej konstytucji nie wiadomo komu, bo inaczej będzie nieszczęście” – powiedział Łukaszenka na spotkaniu z robotnikami w zakładach w Mińsku.

Oświadczył, że obecnie w kraju trwa praca nad wariantami zmian w konstytucji, przewidującymi nowy podział pełnomocnictw. Zapewnił, że jest gotów podzielić się kompetencjami prezydenta i dodał: „Ale nie pod presją i nie poprzez ulicę”.

PAP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY