Konfederacja o podwyżkach dla polityków: “Nie tak należy wprowadzać zmiany” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@KONFEDERACJA_

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Konfederacja odniosła się do przyjętej ostatnio ustawy o podwyżkach pensji dla polityków. Poseł Robert Winnicki wytknął rządzącym sposób przeprowadzania zmian w płacach publicznych, podczas kryzysu ekonomicznego.

Robert Winnicki wygłosił dzisiaj w Sejmie podczas konferencji prasowej stanowisko Konfederacji w sprawie przyjętej ustawy o podwyżkach dla polityków – “Poważna elita polityczna prowadzi otwartą debatę i informuje rodaków jaki jest system wynagradzania oraz jaki jest mechanizm wynagradzania ludzi u władzy” – zwrócił uwagę poseł Konfederacji na sposób realizacji podniesienia pensji politykom.

Zobacz także: 200 lewicowych naukowców naciska na Polskę. Chcą uwolnienia chuligana Michała Sz.

“Proponujemy, aby system wynagrodzeń dla polityków był powiązany ze średnią krajowa. Jeśli warunki życiowe Polaków się poprawiają, powinno to mieć odzwierciedlenie w pensjach rządzących, natomiast gdy nie są one odpowiednie oraz w czasie kryzysu, takie skokowe podwyższanie pensji jest absurdalne” – ocenił prezes Ruchu Narodowego.

Wyższa kwota wolna od podatków

Konfederacja postuluje podwyższenie pensji politykom jak i zagwarantowanie wynagrodzenia Pierwszej Damie, jak i również podwyższenie kwoty wolnej od podatków dla zwykłych obywateli. O tym aspekcie opowiedział polityk Ruchu Narodowego, Michał Wawet.

“Jako Konfederacja nie kwestionowaliśmy tego, że politycy powinni zarabiać dobrze, aby nie byli oni podatni na skorumpowanie przez środowiska biznesowe czy obce agentury. Natomiast nie może to się dziać, gdy Polska stoi u progu kolejnego kryzysu gospodarczego” – powiedział skarbnik RN.

https://www.facebook.com/robertwinnickipubliczny/videos/322196485692298/?v=322196485692298&notif_id=1597657161222464&notif_t=live_video_explicit

Podkreślił, że obecna sytuacja nie pozwala na wprowadzanie takich zmian w systemie wynagradzania, proponując w zamian podwyższenie kwoty wolnej od podatku – “Jako Konfederacja wielokrotnie pokazywaliśmy projekt ustawy o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku, która byłaby pierwszym krokiem do tego, aby poprawić sytuację finansową wszystkich Polaków, pracowników i przedsiębiorców jest zmniejszenie kosztów pracy” – powiedział Wawer.

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY