Skandaliczne słowa posłanki Lewicy: “Polacy cieszyli się, gdy Hitler rozwiązywał sprawę Żydów”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Szczecinie przy pomniku Anioła Wolności odbył się protest środowisk LGBT i kontrmanifestacja narodowców. Podczas wydarzenia posłanka Lewicy Małgorzata Prokop wypowiedziała haniebne słowa.

– To, co dzieje się dzisiaj z mniejszościami w naszym kraju, ze społecznością LGBT, z kobietami, które domagają się swoich praw, to to samo, co tak zwani prawdziwi Polacy robili kiedyś z Żydami – przekonywała.

Skandaliczne słowa Prokop

Prokop stwierdziła, że „tak zwani prawdziwi Polacy odmawiali Żydom życia i pracy we własnym kraju”. – Potem cieszyli się, kiedy Adolf Hitler rozwiązywał sprawę Żydów. A potem wyrywali im zęby nawet z grobów po śmierci. A potem doprowadzili do pogromów w Kielcach i mordu w Jedwabnem – stwierdziła.

Dariusz Matecki ocenia, że zachowanie posłanki Lewicy to abstrakcja. „Złożę zawiadomienie do prokuratury w sprawie tej wypowiedzi” – zapowiedział. Dodał, że „z jednej strony Prokop porównała fikcyjne prześladowania środowisk LGBT do mordów na polskich Żydach, a z drugiej przedstawiła Polaków jako naród sprawców”.

CZYTAJ TAKŻE:

Jaok opluty przez aktywistkę LGBT. „Zgłoszę ją do sanepidu, niech robią jej wymazy”

Termin „rasa” usunięty ze znanej gry fantasy. Nie będzie też „stereotypów u orków”

NASA będzie zwalczać rasizm i promować różnorodność w kosmosie. „Konotacje kolonialne i rasistowskie”

Reakcja Bąkiewicza

Na sprawę zareagował także prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz, który napisał na twitterze: –Najpierw bronienie ulicznych bandytów (Margot). Potem plucie całemu Narodowi w twarz! Tylko zapewne czekają na wprowadzenie swojej czerwonej tyranii. Oczywiście wszystko w imię miłości i naszego dobra! A tak naprawdę to demony wychodzą na ulice!

TVP.INFO

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY