„Na proteście LGBT zginęli ludzie”. Fake news obiega internet. Kalinowski: „Pełna dezinformacja”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na Tik-Toku krąży wiral, w którym interauci są informowani o krwawym stłumieniu protestów środowisk LGBT w Polsce. Wśród nieprawdziwych informacji pojawiają się takie o rzekomych „strefach wolnych od LGBT”, które miały zalać już 1/3 kraju i ekstremalnie homofobicznym prezydencie.

Profil honeypumpkiins obserwuje na Tik-Toku ponad 300 tys. osób. W jednym z najnowszych filmików dziewczyna odpowiada, że w Polsce przeciwko dyskryminacji protestowały tłumy, tysiące osób zostało rannych, a część straciła życie.

Tomasz Kalinowski skomentował sprawę dla portalu tvp.info mówiąc: -My jako prawica i chrześcijanie nie pozwalamy sobie, by posługiwać się kłamstwem. Niestety druga strona atakuje naszą wiarę i nie ma oporu, aby mówić nieprawdę.

Zakaz finansowania z zagranicy

Dodał, że gdy tylko doszło do głośnych protestów, celebryci tacy jak Martyna Wojciechowska chętnie rozpowszechniali przekaz o brutalności policji. – Nie dodawali, dlaczego to wszystko się działo, ale część osób wyrobiła sobie pogląd na podstawie szczątkowej informacji – podkreśla.

Kalinowski zaznacza, że po demonstracjach w stolicy powielano zmanipulowaną i fałszywą narrację.

– Takie przekazy wypuszczali przedstawiciele lewicy. Mówili o tym, że mężczyzna Michał Sz. został wtrącony do więzienia, ale nie dodawali, że był to efekt rozboju, którego miał się on wcześniej dopuścić – wskazuje.

Wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości w rozmowie z portalem tvp.info ocenia, że sposobem na walkę lewicy o ich wizję świata jest wspieranie takich organizacji jak Fundacja Batorego czy stowarzyszenia Georgea Sorosa.

– Oni się z tym nie kryją i taka jest ich strategia. Dlatego od 2016 r., gdy na wokandzie była sprawa pana Bartosza Kramka, Fundacji Otwarty Dialog i tworzenia majdanu w Polsce, uważamy jako Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, że należy zakazać finansowania takich organizacji z zagranicy – podkreśla.

TVP.INFO

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY